KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
blog

Pohádka o integraci nejen sexuálně frustrovaných mladíků

Evropská populace se rozdělila na dva tábory, kdy jeden tvrdí, že by měly Evropanky své chování a oblékání přizpůsobit těm, kteří hledají na starém kontinentu azyl a ty, kteří pořád disponují zdravým rozumem a požadují nejen tvrdé postihy za násilné sexuální delikty vůči ženám, ale současně se ostře vymezují proti neřízené migraci a přílivu uprchlíků, který v novodobých evropských dějinách nemá obdoby.
...

Byť nám někteří lidé tvrdí, že mezi migranty jsou vzdělaní občané a nové posily pro oživení ekonomiky, je zajímavé, že se mezi nimi nachází tolik lidí, kteří se chovají, jako kdyby pocházeli z prvobytně pospolné společnosti, a jejichž chování se v žádném případě nedá nazvat kulturním. Přestože se neustále jejich orodovníci právě multi"kulturním" soužitím ohánějí. Mnohé z těchto lidí je potřeba seznamovat s naprosto elementárními základy fungování lidské společnosti, které od té prvobytně pospolné doznaly nemalých změn.

Jak kulturní jsou lidé, kterým se musí vysvětlovat, že ženy nejsou lovná zvěř a pro které se belgická vláda rozhodla pořádat kursy o tom, jak se k nim uctivě chovat? Tento nápad mi připomíná epizodu z pohádkového cyklu Mach a Šebestová, kdy se pan Šebesta rozhodl kultivovat Františka Bumla z doby ledové. Ten to ale neměl tak složité, byť v tomto případě nešlo o střet kultur ale o střet různých vývojových stupňů lidské společnosti. Tuto analogii s pohádkovým příběhem pro děti jsem zvolila schválně, protože mi přijde stejně utopická jako pokus o úspěšnou integraci masy lidí současné migrační vlny.

Nemohu se zbavit myšlenky, že právě tuto selanku o proměně Bumla Františka nahánějícího mamuty u několikametrového kopru v distingovaného školníka ti, co jsou tak nadšeni z vítání a přijímání, viděli a mají zřejmě za to, že pokud se podaří kultivovat člověka tak po všech směrech vzdáleného našemu současnému vývojovému stupni civilizace, že integrace naprosto odlišné kultury s jiným pojetím a vnímáním hodnot půjde snadno. Nějak ovšem zapomínají na základní fakta a souvislosti. Obávám se, že už ani nepůjde o integraci, která se jeví být velice náročným požadavkem.

Jak je vidět v zemích západní Evropy, brzy dojde ke stavu, kdy se spíš než integrace bude řešit zejména otázka, jak se bránit před dosud neintegrovanými či spíš neintegrovatelnými občany, kteří nejen pohrdají kulturou země či kontinentu, na jehož území vstoupili, ale bude jim činit značné problémy dodržovat zákony. Bezpečnostní složky státu budou mít co dělat, aby udržely klid a pořádek v ulicích.

Pokud má Evropa přijmout ještě 10 krát víc uprchlíků než dosud přijala, je vysoce pravděpodobné, že brzy nastane absolutní chaos a sociální a bezpečnostní situace se vyhrotí. Zejména za situace, kdy:

- většina migrantů krom své mateřštiny neovládá žádný evropský jazyk a bude jim činit velký problém se dorozumět,

- nejen díky neznalosti jazyka bude velice obtížné pracovní uplatnění řady migrantů, kteří se tak budou uchylovat k páchání trestné činnosti jakožto ke zdroji obživy,

- velká část migrantů jsou mladí muži v plné síle, předpokládám, že nehodlají trávit život v celibátu a sexuální frustrace mnohých z nich zvýší násilnou kriminalitu páchanou na ženách.

Bůh žehnej Evropě! Naložila na sebe dle mého názoru naprosto nerealizovatelný imigrační projekt multikulturního soužití, který má už nyní při počtu desetiny z očekávaných příchozích migrantů značné problémy. Začínám mít vážné obavy, že nejen # vítací Německo, ale s ním i celá Evropa může jít brzy do kopru. A zrovna do toho několikametrového z doby ledové, odkud přišel Buml František. Tahle multikulturní pohádka může mít zcela opačný vývoj.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek