KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

10 míst, kde by chtěl pracovat každý

Je v práci důležitější zisk, nebo kolektiv? Většina lidí odpoví, že jednoznačně kolektiv. Hlavní tajemství úspěchu spočívá v jednoduchém faktu: čím spokojenější zaměstnanci, tím lépe odvedená práce. Někteří zaměstnavatelé si to uvědomili a o své zaměstnance pečují opravdu pohádkově.

...

Tady by chtěl pracovat opravdu každý!

EVOLVE zve všechny své zaměstnance na luxusní dovolenou

Zakladatel společnosti Evolve chtěl poděkovat všem svým podřízeným za to, že jejich zisky každoročně stoupají až o 30%. A jak to udělal? Pozval všechny na dovolenou na Maledivy! Za 100 zaměstnanců zaplatil 400 tisíc liber (11 600 000 Kč).

Zajímavé je, že se nejednalo o nic výjimečného. Zaměstnanci jsou pravidelně zváni na luxusní dovolené, které platí zaměstnavatel. Místo pobytu je ovšem vždy tajné. Jediné, co zaměstnanci předem vědí, je, že budou ubytováni v pětihvězdičkovém hotelu a ve vlastním luxusním apartmá.


Vedení pivovaru BrewDog se rozhodlo darovat týdenní dovolenou každému zaměstnanci, který si pořídí štěňátko…

Příchod nového člena do rodiny je velká událost. Když si vezmete pejska z útulku, poskytnou vám ve společnosti BrewDog dovolenou, abyste měli čas se s pejskem sžít.

Kromě toho si všichni zaměstnanci mohou své čtyřnohé kamarády vodit s sebou do práce.


Miliardář Dan Price se o zisk rozdělil se svými zaměstnanci

Zakladatel společnosti Gravity Payments se rozhodl poděkovat svým zaměstnancům za dobrou práci, kterou odvádějí, a rozdělil příjem rovnoměrně mezi všechny. Tím zvýšil platy všech zaměstnanců na celých 70 tisíc dolarů ročně, zatímco sám svůj plat na tuto sumu snížil.

Vděční zaměstnanci ovšem věděli o tajném snu Dana pořídit si velmi drahý elektromobil, na který kvůli rozdání peněz neměl. Rozhodli se proto udělat sbírku a svého šéfa překvapit a auto mu pořídit!

Společnost Hare Krisha Exports se zavázala poskytnout každému svému zaměstnanci bydlení a auto

Společnost fungující v Indii má stovky zaměstnanců. Jejich hlavní příjem pochází z vývozu diamantů, takže není divu, že společnost vydělává opravdu obrovské sumy.

V dubnu 2016 bylo rozdáno prvních 1260 vozů a 400 bytů nejlepším ze zaměstnanců. Společnost se zavázala, že do 5 let poskytne jak auta, tak byty, i všem zbývajícím.

Stefan Sagmeister dopřává svým zaměstnancům jednou za 7 let tvůrčí dovolenou

Slavný a úspěšný grafik a designer, majitel ateliéru Sagmeister & Walsh Inc. věří, že každý umělec může vyhořet, pokud si čas od času nedopřeje přestávku a neodpočine si.

Každý ze zaměstnanců má proto jednou za 7 let nárok na dlouhou dovolenou. Stefan věří, že toto opatření zabrání tvůrčímu vyhoření a ztrátě tvůrčí síly.

Sám si dopřává dlouhé dovolené. Zajímavé je, že se ze své první delší dovolené, kam odjel odpočívat a nabrat síly na další tvůrčí práci, vrátil s hlavou plnou nových nápadů a myšlenek. Volno prostě prospívá!

Vedení společnosti Hime & Co vám poskytne volno, pokud jste se rozešli s přítelem

V téhle společnosti si uvědomují, jak těžké může být vyrovnat se s rozchodem. Rozhodli se proto poskytovat svým zaměstnancům potřebný čas na zotavení.

Zajímavé je, že dvacetileté dívky mají nárok pouze na jeden den „rozchodové nemocenské“, zatímco pokud se rozejdou dívky ve věku od 25 let, mají nárok na dva dny. A pokud se rozejdou ženy starší 30, mohou odpočívat dokonce 3 dny!

Podle názoru společnosti totiž čím starší jsme, tím hůře rozchody zvládáme a tím více času potřebujeme k návratu do normálu.

Mimochodem, to není jediná z výhod, kterou svým zaměstnankyním společnost nabízí. V době výprodejů mají ženy dovoleno pracovat pouze půl klasického pracovního dne, aby měly čas na nákupy!


Společnost Asana dává svým zaměstnancům vynikající obědy a čokoládu

V této společnosti věří, že díky lahodnému a zdravému jídlu budou jejich zaměstnanci produktivnější a šťastnější. Zaměstnali proto prvotřídního šéfkuchaře a nechávají zaměstnancům vařit ty nejvybranější speciality.

V kancelářích zase nikdy nesmí chybět čokoláda.

Díky takovým drobnostem si zaměstnanci připadají v práci dobře a respektovaně.


Alex Rios vymyslel originální způsob, jak naložit se zaměstnanci, kteří se opozdí

Co udělat se zaměstnankyní, která kvůli dopravní situaci chodí do práce pozdě? Alex měl jasno: Pořiďte jí auto.

Veronika pracovala pro Alexe řadu let a dokázala mu, že je tou nejlepší kuchařkou pro jeho restauraci. Jednoho dne ho ale se slzami v očích požádala, aby si najal někoho jiného zaměstnance, protože kvůli špatné dopravní situaci se nebude moci dostat včas do práce.

Alex problém vyřešil jinak. Pořídil jí vlastní auto.

Sám k tomu řekl: „Ne každý den můžeme druhým lidem dávat takové dary, ale pokud tu ta možnost je, proč ji nevyužít?“

Bonus: Stacey Thompson dělá rozhovor s profesionálním kulturistou Jamesem R. Lewisem.

Jak vidíte, tady není třeba, aby zaměstnavatel motivoval Stacey k lepšímu výkonu čokoládou nebo luxusní dovolenou. Stačí se na reportérku podívat – očividně je právě tam, kde být chce.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek