KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

12 webových stránek, kde je možné najít kvalitní fotografie zdarma

Nic nepřitáhne čtenářovu pozornost tak dobře jako vhodný, kvalitní obrázek. Ne každá organizace či projekt má však dostatečný rozpočet na to, aby si mohla dovolit najmout profesionálního fotografa či designéra, nebo aby si mohla dovolit investovat tisíce a desetitisíce korun do zakoupení kvalitních fotografií z fotobank. Naštěstí existuje mnoho internetových stránek, kde můžete najít vhodné fotografie a obrázky zdarma a mnohdy i s volnou licencí. Vybrali jsme pro vás 12 nejlepších zdrojů.

...

Dobrá fotografie nebo obrázek – to je důležitá součást jakéhokoli článku nebo jiného materiálu. Představujeme vám výběr zdrojů, kde můžete bezplatně stáhnout obrázky a fotografie ve vysoké kvalitě.

Zdroje s bezplatnými obrázky a fotografiemi

Při používání bezplatných obrázků dbejte na následující:

1) Každý obrázek má svého autora

2) U obrázku vždy uvádějte autora tam, kde je to možné

3) Čtěte pozorně licenční podmínky vztahující se k danému obrázku, abyste věděli, zda můžete obrázek pozměnit, nebo zda ho lze použít pouze v originální podobě a tak dále. To se týká zejména licencí u Creative Commons, kde najdete různé licenční podmínky poskytující různá práva pro použití obrázků

1. Freedigitalphotos.net


Jeden z největších zdrojů. Na stránce najdete velký výběr free fotografií i obrázků, které je možné použít ve vašich materiálech na webových stránkách, v reklamních materiálech, tisku atd. Fotografie tu jsou k nahlédnutí v dobré kvalitě a dobrá navigace webu vám pomůže najít potřebný obrázek.

Navštivte stránky: Freedigitalphotos.net

2. Vyhledávání obrázků s Googlem


Při vyhledávání obrázků přes Googlu vyhledávač můžete nastavit vyhledávání tak, aby se vám zobrazili jen volně použitelné obrázky. Při vyhledávání rozklikněte záložku „nástroje“ a v „právech k užití“ vyberte taková práva, která vyhovují vašim požadavkům.

Hledejte obrázky na Google.cz

3. Morguefile.com


Známý archiv bezplatných fotografií s vysokým rozlišením. Tato stránka je již dlouho populární, dokonce zapříčinil ustanovení termínu „morgueFile“, označujícího soubory, které jsou k nalezení na této stránce.

Navštivte: Morguefile.com

4. Stock.XCHNG


Databáze zde obsahuje více než 395 000 free fotografií. Vyhledávat fotografie můžete podle různých parametrů a kategorií. Na stránce rovněž najdete svírku lekcí pro práci s fotografiemi a obrázky.

Navštivte stránku: sxc.hu

5. Free Range Stock


Poté, co se zdarma zaregistrujete, můžete používat obrázky jak pro komerční, tak pro nekomerční účely.

Fotografům, jejichž tvorba se na stránce nabízí, jsou vypláceny odměny za kliky na reklamy nacházející se vedle jejich fotografií. Všechny fotografie jsou prací profesionálních fotografů.

Podle stránky chtějí být všechny obrázky vidět a dobré fotografie by měly být dostupné všem.

Navštivte stránku: freerangestock.com

6. The Open Photo Project


Bezplatný zdroj vytvořený roku 1998 pro výměnu fotografií. Vyhledávání na stránce je velice jednoduché, všechny fotografie na stránce mají licenci Creative Commons.

Navštivte stránku: openphoto.net

7. Stockvault.net


V současné chvíli je na stránce k dispozici více než 40 000 obrázků. Fotografií, pozadí, šablon pro loga, textur. Všechny obrázky jsou ke stažení zdarma, ale mohou být použity pouze pro nekomerční užití.

Navštivte stránku: stockvault.net

8. New Old Stock


Stránka s výběrem fotografií z veřejných archivů. Fotografie na této stránce nepodléhají žádným autorským právům.

Navštivte stránku: nos.twnsnd.co

9. Picjumbo


Zcela bezplatné fotografie určené pro komerční i nekomerční použití. Nové fotografie se objevují každý den.

Navštivte stránku: picjumbo.com

10. IM Free


Sbírka bezplatných obrázků tříděných podle témat. Vzhledem k tomu, že jsou obrázky roztříděny podle tématu, je velice snadné a pohodlné orientovat se na stránce a najít vhodný obrázek.

Všechny obrázky, které zde najdete, mohou být použity ke komerčním účelům.

Navštivte stránku: imcreator.com/free

11. Image*after


Bezplatná velká online sbírka free obrázků a fotografií. Použité je možné jak nekomerční, tak i komerční. Charakteristickým rysem této stránky je online editor, pomocí kterého můžete stahované fotografie upravovat.

Navštivte stránku: imageafter.com

12. Creative Commons


Create Commons poskytuje umělcům možnost sdílet svou práci s širokým publikem, aniž by tak přišli o svá autorská práva. Můžete si vybrat z 16 variant licencí, každá z nich poskytuje daným obrázkům jiná práva. Při vyhledávání můžete nastavit typ licence a stránky, na které chcete hledat.

Navštivte stránku: search.creativecommons.org

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek