KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

14letý školák odmítl prodat svůj nápad za 30 milionů dolarů

Čtrnáctiletý Taylor Rosenthal ze Spojených států, který vymyslel automat na prodej lékárniček první pomoci při pořezání, puchýřích nebo popáleninách od slunce, oznámil, že odmítl značnou sumu za prodej svého originálního nápadu. Automaty bude dodávat prostřednictvím své vlastní společnosti RecMed.

...

Automaty na lékárničky s první pomocí

Mladý Taylor Rosenthal z americké Alabamy odmítl nabídku 30 milionů dolarů (714 milionů korun) od nejmenované „velké zdravotnické firmy“, aby jí svůj podnik prodal.

Na rozjezd svého podnikání již získal investici ve výši 100 000 dolarů (téměř 2,4 milionů korun). Automaty by se měly prodávat za 5500 dolarů (asi 131 000 korun) za kus a Taylor se nebrání ani tomu, aby byly polepené reklamami.

Svoji startupovou firmu pojmenoval RecMed a plánuje jejím prostřednictvím dodávat automaty na prodej balíčků první pomoci na ošetření řezných ran, puchýřů a popálenin od slunce.

Zájem mají zábavní parky i stadiony

Taylor svůj nápad dostal při studiu na akademii pro mladé podnikatele. „Vždy, když jsem se účastnil baseballového utkání v Alabamě, tak se někdo z mladých hráčů zranil a rodiče u sebe nemohli najít ani náplast. Rozhodl jsem se tento problém vyřešit,“ řekl pro televizní kanál CNN Money.

V automatech se budou prodávat nejen balené lékárničky (v ceně od 140 do 380 korun), ale i jednotlivé zdravotnické prostředky, jako jsou například náplasti, gumové rukavice nebo obvazy (v ceně od 140 do 480 korun).

Taylor doufá, že začne své automaty dodávat do zábavních parků, na pláže a stadiony již během letošního léta. Například největší řetězec zábavních parků na světě Six Flags si již od společnosti RecMed objednal 100 automatů.


Autor: jil

Zdroj: The Independent

Foto: RecMed

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek