KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

33 otázek, které dostali uchazeči o zaměstnání u společnosti Apple

Společnost Apple je považovaná za jednoho z nejzajímavějších, ale i nejnáročnějších zaměstnavatelů na celém světě. Takže není žádným překvapením, že získat zde pracovní místo není rozhodně žádný lehký úkol.

...

Kombinace otázek z nejrůznějších oblastí

Podobně jako Google a další přední technologické společnosti testuje Apple u uchazečů dosavadní pracovní zkušenosti a přidává k tomu i několik hádanek, které prověří vaší hlavu, osobnost a mají za úkol vás zmást.

Přinášíme vám výběr z nejtěžších otázek, které při pohovoru kandidáti dostali. Některé z nich vyžadují rychlé řešení složitého matematického úkolu, a s jinými si zase vystačíte s prsty na rukou.

1. „Vysvětlete osmiletému dítěti co je to modem/router a popište mu jeho funkce.“ Kandidát na poradce pro domácnosti.

2. „Kdo je vaším nejlepším kamarádem?“ Kandidát na recepčního.

3. „Máte dvě vejce a potřebujete zjistit, z jaké největší výšky je můžete pustit, aniž by se rozbila. Jak byste to udělal? Jaké je optimální řešení?“ Kandidát na softwarového inženýra.

4. „Popište zajímavý problém a navrhněte jeho řešení.“ Kandidát na softwarového inženýra.

5. „Kolik dětí se každý den narodí na celém světě?“ Kandidát na manažera globálních dodávek.

6. „Na stole je položeno 100 mincí. 10 z nich je otočena lícovou stranou nahoru a zbylých 90 rubovou stranou. Nesmíte se jich dotýkat, prohlížet ani jiným způsobem zjišťovat, jestli jsou otočeny rubem nebo lícem vzhůru. Rozdělte mince do dvou hromádek, aby v každé z nich byl stejný počet mincí lícem vzhůru.“ Kandidát na softwarového inženýra.

7. „Popište sami sebe. Co vás rozčílí?“ Kandidát na softwarového inženýra.

8. „Pokud vás přijmeme, jak byste se chtěl dále rozvíjet?“ Kandidát na softwarového inženýra.


Technologický gigant Apple patří mezi špičku současné osobní elektroniky, může si tedy do svých řad vybírat jen ty nejlepší z nejlepších.

9. „Máte tři krabice. V jedné jsou pouze jablka, v druhé pouze pomeranče a ve třetí jablka i pomeranče. Krabice jsou nesprávně označené a žádný štítek neodpovídá obsahu krabice. Smíte otevřít jednu krabici a vytáhnout jeden kus ovoce, aniž byste se do krabice podívali. Dokážete pomocí tohoto kusu ovoce označit správně všechny krabice?“ Kandidát na inženýra softwarové kvality.

10. „Představte si situaci, kdy jednáte s rozzlobeným zákazníkem, který čeká na pomoc již 20 minut a působí potíže. Vykřikuje, že si požadovaný počítač raději koupí prostřednictvím Best Buy nebo Microsoft Store. Vyřešte tento problém.“ Kandidát na specialistu.

11. „Jak byste zjistil a rozdělil náklady na výrobu tohoto pera?“ Kandidát na manažera globálních dodávek.

12. „Zavolá vám muž, který má starší počítač, který je v podstatě bezcenný. Co uděláte?“ Kandidát na konzultanta péče o drobné zákazníky.

13. „Jste chytrý?“ Kandidát na vývojového inženýra.

14. „Popište chyby, jakých jste se dopustil a jak jste se z toho poučil.“ Kandidát na softwarového manažera.

15. „Nesouhlasil jste někdy s rozhodnutím svého šéfa, a jak jste k tomuto rozporu přistupoval? Uveďte konkrétní příklad a vysvětlete, jak jste se snažili jeho rozhodnutí korigovat a jaký byl výsledek. Jak by vás tento člověk dnes popsal?“ Kandidát na softwarového inženýra.

16. „Položíte sklenici vody na desku gramofonového přehrávače a pomalu zvyšujete rychlost otáčení. Co se stane jako první – sklenice sklouzne, převrátí se, nebo z ní vystříkne voda?“ Kandidát na strojního inženýra.

17. „Popište něco, co jste v životě dokázal a jste na to obzvláště hrdý.“ Kandidát na softwarového manažera.

18. „Proč bychom vás měli zaměstnat?“ Kandidát na senior softwarového inženýra.

19. „Jste kreativní? Popište něco kreativního, o čem umíte přemýšlet?“ Kandidát na softwarového inženýra.

20. „Popište nějakou svou ponižující zkušenost.“ Kandidát na specialistu maloobchodu.

21. „Co považujete za důležitější? Vyřešení zákazníkova problému, nebo aby z vás měl zákazník dobrý pocit?“ Kandidát na poradce pro domácnosti.


Zaměstnání v Apple mnozí zaměstnanci popisují jako práci snů. Kromě atraktivních benefitů se však od vás přirozeně očekává stoprocentní nasazení, kreativita a preciznost.

22. "Proč Apple změnil svůj název z Apple Computers Incorporated na Aplle Inc.?" Kandidát na specialistu.

23. „Působíte na okolí pozitivním dojmem? Co vám dokáže zkazit náladu?“ Kandidát na recepčního.

24. „Předveďte, jak byste pouze pomocí svého hlasu zákazníkovi vyjádřil svoji ochotu mu pomoci.“ Kandidát na asistenta poradce pro domácnosti.

25. „Co vás k nám dnes přivádí?“ Kandidát na softwarového inženýra.

26. "Určitá aplikace z iTunes vám zahltí paměť obrázky, které se postupně stanou zbytečnými. Jakou strategii byste použil k uvolnění paměti od těchto nepoužívaných obrázků?“ Kandidát na softwarového inženýra.

27. „Máte sklenici naplněnou pravými i falešnými mincemi. Jednu vytáhnete, třikrát s ní hodíte a dostanete určitou kombinaci rub – líc. Jaká je pravděpodobnost, že jste si vytáhli pravou nebo falešnou minci?“ Kandidát na vedoucího analytika.

28. „Jaký byl váš nejlepší den za poslední čtyři roky? A jaký nejhorší?“ Kandidát na manažera projektového inženýringu.

29. "Když přijdete jako zákazník do Apple obchodu, čeho si nejprve všimnete / jak se cítíte, když sem poprvé vkročíte?“ Kandidát na specialistu.

30. „Proč chcete pracovat pro Apple a co by vám chybělo z vašeho aktuálního zaměstnání, pokud bychom vás přijali?“ Kandidát na softwarového inženýra.

31. „Jak byste otestoval svoji oblíbenou aplikaci?“ Kandidát na inženýra softwarové kvality.

32. „Co byste chtěl dělat za pět let?“ Kandidát na softwarového inženýra.

33. „Jak byste otestoval toastovač?“ Kandidát na inženýra softwarové kvality.

Tak co? Na které otázky byste uspokojivě dokázali odpovědět vy? Dostali byste práci u Apple?

 

Autor: jil

Zdroj: Time

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek