KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Barbra Streisandová obvinila sexismus a patriarchát z toho, že neobdržela Oscara za režii

Americká zpěvačka, herečka a režisérka Barbra Streisandová má jednoduché vysvětlení pro to, proč dosud nezískala Oscara za své režírování. Podle ní za to může sexismus. 

...

„Ani ženy mne nechtěly vidět jako držitelku Oscara,“ stěžuje si zpěvačka

Streisandová, která režírovala tři filmy, si postěžovala na sexismus v rámci udělování Oscarů během filmového festivalu Tribeca, který se konal tento víkend. V rámci rozhovoru zpěvačka uvedla, že kvůli sexismu neproměnila nominace na Oscara za filmy Yentl (1983) a The Prince of Tides (1991).

„V komisi bylo mnoho starších lidí. Nechtěli, aby byla držitelkou Oscara žena,“ uvedla Streisandová. Podle ní nechtěly ani ženy v komisi vidět ženskou vítězku Oscara za režii. „Žádná z ženských kritiček nemluvila o tom, co jsme se snažili filmem Yentl říct. Byl o oslavě žen a o tom, čím vším by mohly být,“ podotkla Streisandová.

Poté, co nebyla její režie za film z roku 1983 proměněna v Oscara, byla Streisandová natolik zklamaná, že nechtěla režírovat žádný další film až do roku 1991. Film The Prince of Tides obdržel sedm nominací na Oscara, ale žádná z nich nebyla za její režii.

Uživatelé sociálních sítí s umělkyní nesouhlasí

Nejnovější poznámky Barbry Streisandové byly široce diskutovány na sociálních sítích, mnozí uživatelé ji však nepodpořili:

„Je mi líto Barbro, ale vaše filmy prostě nebyly tak skvělé,“ napsal jeden z uživatelů.

„Takže to byl sexismus, který jí dostal na výsluní a udělal z ní jednu z nejmocnějších žen Hollywoodu?“ zeptal se sarkasticky další z komentujících.

„Barbra si vždy najde nějakou záminku namísto toho, aby jednoduše důstojně uznala lepší práci ostatních,“ uvedl další z uživatelů Twitteru.

Zpěvačka, herečka a režisérka rovněž hovořila o vině sexismu v souvislosti s prohrou Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách. „Je neuvěřitelné sledovat výsledky posledních voleb s Hillary, která je silnou, mocnou, vzdělanou a zkušenou ženou a i přesto skončila jako druhá, protože je příliš elitářská a příliš vzdělaná,“ řekla Streisandová minulý týden v rozhovoru pro americkou rozhlasovou stanici WNYC s tím, že prohra Clintonové byla opravdu „velkým zklamáním“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek