KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Firma Dove se omluvila za „rasistickou reklamu“ na Facebooku

Firma Dove, která vyrábí kosmetiku určenou pro péči o tělo, byla nucena se omluvit po zveřejnění série „rasistických“ reklamních snímků, v nichž se žena černé pleti po použití mýdla změnila po sundání trika v bělošku. Na dalším záběru se běloška změní v ženu asijského původu.

...

Podle kritiků reklama poukazuje na posuzování lidí podle jejich barvy pleti

Firma Dove, která spadá pod obchodního giganta Unilever, na svém Twitteru napsala: „Obrázek, který jsme nedávno zveřejnili na Facebooku, se minul účinkem a zamýšlená reprezentace žen různé barvy pleti nebyla příliš promyšlená. Hluboce litujeme pohoršení, kterého jsme se dopustili.“

Foto: Facebook

Nebylo jasné, na jaký trh byla reklama zaměřena, ale make-up artistka vystupující jako Naythemua, která sdílela snímky na Facebooku, uvedla, že reklama naznačuje, že jsou lidé černé pleti žijící v Americe posuzováni dle své barvy kůže.

„Co Amerika vzkazuje černým lidem je, že jsme posuzováni podle barvy naší pleti, což zahrnuje i popis toho, co je v naší zemi považováno za krásné,“ napsala Naythemua. „Všechno to poukazuje na to, že barevnost je světový problém, který zahrnuje i bělení kůže. Oni tu reklamu vydali bez toho, aniž by se nad tím pořádně zamysleli,“ dodala make-up artistka.

Některé zákaznice se rozhodly, že budou značku bojkotovat

„Co se tím Dove snaží sdělit, krom očividného rasismu?“ zeptala se na sociální síti zákaznice vystupující pod jménem Dooga Royall. Další kritička vystupující jako Sha Nii uvedla, že bude značku bojkotovat. Není to poprvé, co se značka dostala do centra kritiky kvůli svým reklamním kampaním.

V roce 2011 vyvolala jedna z kampaní vlnu kritiky poté, co poukázala na to, že budou ženy čistšími, když se tón jejich pleti zesvětlí. Firma v té době uvedla, že všechny tři vyobrazené ženy měly pouze poukázat na „přínos přípravku po jeho použití.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek