KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Italský vrchní soud: Podávání mražených potravin bez upozornění zákazníka je podvod

Prodávání potravin v restauracích bez informování zákazníků o tom, že se jedná o mražený produkt, je podle italského vrchního soudu zločinem. Tisíce turistů z celého světa cestují do Itálie, aby vyzkoušely zdejší vyhlášenou kuchyni, ale mnohdy ani nevědí, že konzumují rozmražený polotovar. Tomu bude od nynějška konec.

...

Restauratéři mohou čelit pokutě i odnětí svobody

Italský vrchní soud rozhodl o tom, že mohou být udělovány pokuty těm restauracím, které naservírují potraviny ze zmraženého polotovaru nic netušícímu zákazníkovi. Zatímco jsou mražené potraviny jako takové povoleny, zanedbání jejich označení na jídelním lístku bude trestáno.

Restauratéři se tak snažili obalamutit své zákazníky, aby měli větší zisky, ale tomu už je konec. Ti, kteří zmrazené jídlo na svých menu neoznačí, mohou čelit nejen pokutě, ale i trestu odnětí svobody. Soudní rozhodnutí bylo zveřejněno v pondělí. Všechno odstartoval případ milánské restaurace, která byla pokutována 200 eury (5 000 Kč) za to, že neinformovala zákazníky o tom, že jídlo, které podává, nebylo čerstvé.

Šéfkuchař z Milána spor prohrál

Místní soud obvinil šéfkuchaře z podvodu poté, co inspekce v restauraci nalezla plně zásobené mrazničky, i když v nabídce nebyla o zmrazených pokrmech ani zmínka. Milánský odvolací soud potvrdil své rozhodnutí v listopadu roku 2015 a obžalovaný šéfkuchař proto dohnal případ až k nejvyššímu soudu.

Kuchař se odvolával na to, že v té době nebyli v restauraci žádní hosté, ale soud tuto poznámku označil za irelevantní, protože už jen to, že jsou zmrazené potraviny v restauraci dostupné, aniž by byly označeny na jídelním lístku, je pokusem o obchodní podvod. Nejvyšší soud zvýšil původní pokutu na 2 000 eur (50 000 Kč), kuchař musí rovněž uhradit právní poplatky.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek