KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Kdo vyrábí hračky do Kinder vajíček? Chudí Rumuni za 7 Kč na hodinu

Za výrobu hraček do Kinder vajíček dostávají děti, kterým je v některých případech teprve 6 let, pouhých 7 Kč na hodinu. Chudé rumunské rodiny stráví 13 hodin denně ve svých domovech pečlivým sestavováním hraček z malých plastových součástek.

...

Dle deníku The Sun označil otec dětí, které hračky vyrábí, tuto práci za „otrockou“. Za každých 1000 dokončených vajíček dostane rodina údajně 20 rumunských leu, což odpovídá zhruba 109 Kč. Tyto produkty společnosti Ferrero, cukrovinkového giganta, jsou poté převezeny do továrny ve městě Carei ležícího a severozápadě Rumunska a prodávány za zhruba 25 Kč.

Informátor ze společnosti Kinder řekl Nicku Parkerovi z deníku The Sun: „Kdyby šéfové z Ferrera věděli, co se v Rumunsku děje, dostali by infarkt. Je možné, že Ferrero nedostává to, za co zaplatilo, a nějací prostředníci musí vydělávat balík na lidech, se kterými je zacházeno jako s otroky.“

Rodina Jurjových je v tomto procesu zapojena. Všichni její členové, 30letá Timea Jurjová, její 41letý manžel Christian a jejich děti Patrik (11 let) a Hannah (6 let), do procesu přispívají. Pan Jurj novinám řekl: „Je to otrocká práce, ale co můžete dělat, když nemáte jinou volbu. Když vidíte, v jakých poměrech zde žijeme, musíte pochopit, proč je naším snem odjet do Spojeného království.“

Vajíčka a plastové součástky údajně dodává rodinám firma Prolegis, subdodavatel společnosti Romexa SA. Daniel Muresan, oblastní manažer společnosti Romexa SA, sdělil novinám, že netušil, že byla tato práce zadávána externě.

V prohlášení společnosti Ferrero stojí, že zakázala využívání dětské pracovní síly v továrnách a garantovala pracovníkům minimální mzdy. Prohlášení dále tvrdí, že dodavatelé Romexa a Prolegis prošli přísnou kontrolou, která proběhla dříve v letošním roce.

Mluvčí společnosti Ferrero řekl deníku The Sun: „Tato nová obvinění plně prošetříme, abychom zajistili, že náš Kodex jednání je přísně dodržován.“

Čokoládová vajíčka Kinder vznikla v roce 1974 v Itálii a dnes se prodávají po celém světě. K dostání je mnoho druhů hraček včetně puzzle a kreslených postaviček, při čemž je u některých potřeba, aby si je zákazník sám poskládal.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek