Jedním z řešení může být pití z opakovaně použitelných lahví, které je možné doplnit z kteréhokoli kohoutku, který je poblíž, namísto kupování vždy nové lahve.

Je zde ale také další řešení, které se zdá být mnohem více vzrušující.

Skupina lidí ze startupu s názvem Skipping Rocks Lab vyvinula obal s názvem „The Ooho!“. Jedná se o sáček ve tvaru koule naplněný vodou, který můžete celý zkonzumovat.

Vnější plášť je vyroben z mořských řas, a je tak jedlý a biologicky rozložitelný. To znamená, že není třeba plastových obalů -  koule s vodou jsou soběstačné a připravené ke konzumaci.

Tým ze Skipping Rocks Lab nyní vytvořil crowdfundingovou stránku, aby svůj výtvor mohli zpřístupnit také široké veřejnosti. Kampaň již nyní vybrala dvojnásobek požadované částky a cílem start-upu je prodávat Ooho! na festivalech a maratonech již za 12 měsíců. 

„Ooho! je udržitelná alternativa plastových lahví a šálků vyrobená z výtažku z mořské řasy,“ vysvětluje tým na své crowdfundingové stránce. „Je zcela a biologicky rozložitelná a tak přírodní, že ji skutečně můžete sníst.“

„Sáčky Ooho! jsou flexibilní balíčky s vodou, které je možné vypít natržením obalu a nalitím do úst, nebo je lze zkonzumovat celé. Naše obaly jsou levnější než plastové a mohou obsahovat jakýkoli nápoj včetně vody, dalších nealkoholických nápojů, destilátů a dokonce kosmetiky.“

Maloobchodní cena sáčků Ooho! zatím nebyla stanovena, nicméně vzhledem k tomu, že výroba jednoho kusu stojí v přepočtu 0,3 Kč, lze očekávat, že nebude ani pro koncového zákazníka nijak vysoká.


Autor: VoZ

Zdroj: Metro

Foto: Honsinger/Paslier/Splash News