KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Legendární telefon Nokia 3310 se vrací do prodeje

Nokia znovu uvede do prodeje model 3310, který je pravděpodobně nejoblíbenějším a nejodolnějším telefonem v historii. Odolný mobil s dnes již kultovně spolehlivou baterií bude k dostání za méně něž 2000 Kč.

...

Telefon, jehož prodej byl původně zahájen v roce 2000 a který v mnoha ohledech započal moderní éru mobilních telefonů, si budou moci zakoupit lidé, kteří hledají nekonečnou výdrž baterie a téměř nezničitelné tělo.

Cena nového vtělení tohoto starého modelu bude pouhých 59 eur (1 600 Kč), a bude se tak pravděpodobně mnoha lidem, především těm, kteří pamatují jeho původní verzi, hodit jako náhradní telefon. Podle Evana Blasse, který zveřejnil detaily, bude telefon odhalen později tento měsíc na konferenci a veletrhu s názvem Mobile World Congress.

Model 3310 je stále možné pořídit na Amazonu, ale pouze od různých obchodníků, a ne od samotné společnosti. V popisu vlastností telefonu se můžete dočíst, že nabízí vymoženosti jako budík, kalkulačku, kapacitu pro 10 upomínek a 4 hry: Snake II, Paris II, Space Impact a Bantumi. Hra Snake byla tak oblíbená, že je v současnosti dostupná ke stažení také pro uživatele telefonů iPhone, Android a Windows phone.

Tyto vlastnosti vedly k tomu, že byl telefon označen za dost možná nejodolnější telefon s nejdelší výdrží baterie, jaký byl kdy vyroben. Tato reputace mu umožnila také stát se hvězdou stovek meme obrázků a někteří lidi se ho dokonce pokoušeli rozdrtit hydraulickým lisem.

Nokia se dlouho pokoušela držet krok s nástupem chytrých telefonů, nicméně nakonec skončila ve vlastnictví Microsoftu. Od té doby ale úspěšně uvedla zpět na trh své staré osvědčené modely jako například Nokia 215, která stojí jen 29 dolarů (730 Kč), ale jejíž baterie vydrží 29 dní. Staronové Nokie si našly své zákazníky především ve formě lidí, kteří se pohybují v prachově či jinak náročných podmínkách a potřebují odolný telefon, který něco vydrží a který nebudou muset každý den nabíjet.

Telefony vyráběné pod značkou Nokia prodává nyní společnost HMD Global, což je finská společnost, která koupila práva ke značce. HMD odhalí nové telefony, Nokii 3, 5 a 6, rovněž na akci Mobile World Congress. Tyto ostatní modely se budou více blížit chytrým telefonům, nicméně zachovají si svou nízkou cenu.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek