KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Levné topení: Aktivátor otopných těles zabrání zbytečné výměně radiátorů

Topná sezóna je u konce a mnozí z vás možná došli k závěru, že je potřeba vyměnit topná tělesa, protože vůbec neslouží tak, jak by měly. Pokud jste během zimy v místnostech i přes horké radiátory cítili chladno a na zdech začali objevovat plísně, nezoufejte, možná ještě není vše ztraceno a bude vám v další sezóně místo nákladné výměny radiátorů stačit pouze aktivátor pro otopné těleso, který ovšem skvěle využijete i v létě.

...

Mnoho odborníků se shoduje, že za špatným vytápěním místnosti může být nesprávně navržená otopná soustava. Typickým projevem tohoto problému jsou velké teplotní rozdíly v jednotlivých částech místnosti, v důsledku čehož se na zdech často objevují zdraví nebezpečné plísně.

Kromě slabého výkonu topného tělesa způsobuje teplotní rozdíly v interiéru také chladný vzduch proudící ze špatně utěsněných oken a balkonových dveří. Mnohokrát situaci zhoršujeme sami tím, že radiátor zakryjeme závěsem nebo do jeho blízkosti nastěhujeme kus nábytku, který brání proudění teplého vzduchu do místnosti. Nepříjemný pocit chladu obvykle řešíme intenzivnějším vytápěním, které ovšem většinou nic neřeší, protože teplý vzduch se hromadí u stropu a od nohou je nám stále zima. V určitém okamžiku tohoto začarovaného kruhu začneme mít pocit, že je v místnosti přetopeno a vydýchaný vzduch, takže začneme větrat a jsme tam, kde jsme začali - je nám zima a musíme ještě přitopit. Na konci topné sezóny se to při vší smůle samozřejmě projeví na našem účtu.

Špatnou cirkulaci vzduchu může vyřešit aktivátor pro otopné těleso

Problém se špatnou cirkulací vzduchu lze snadno vyřešit pomocí aktivátoru otopného tělesa. Aktivátor pro otopné těleso nasává chladný vzduch z podlahy a vyfukuje ho skrze otopné těleso směrem nahoru. V důsledku toho se chladný a teplý vzduch promísí a rozšíří do všech koutů místnosti stejně. Díky aktivátoru tak můžete ušetřit 600 až 2000 Kč na místnost za rok.


Aktivátor pro otopné těleso

Aktivátor je samostatný výrobek s velmi jednoduchým ovládáním regulace výkonu. Instalace aktivátoru pro otopné těleso je snadná a zvládne ji i průměrně zručný domácí kutil. Výrobek se připevní pod radiátor pomocí suchého zipu a zapojí do zásuvky. V prostoru nějak nepřekáží, naopak, díky svému technickému řešení a designu skvěle zapadne do koncepce interiéru.

Provoz aktivátoru je opravdu levný. Spotřeba elektřiny je srovnatelná s nabíječkou telefonů. I když budete mít aktivátor puštěný celý rok na plný provoz, bude vás stát přibližně 25 až 30 korun.

Aktivátor pro otopné těleso můžete využít celoročně

Pokud k aktivátoru přidáte filtr, může posloužit jako výkonná čistička vzduchu. Skvělé využití pro něj najdete i v létě, kdy zaručeně oceníte jeho schopnost fungovat jako větrák. Ze zkušenosti uživatelů vyplynulo, že v porovnání s klasickým větrákem je aktivátor mnohem účelnější a přínosnější pro lidské zdraví. Klasický větrák nebo klimatizace způsobují kvůli silnému proudu studeného vzduchu bolesti zad, nachlazení, suchou kůži a v mnoha případech i problémy s očima. Aktivátor je naopak šetrný, protože po místnosti rozhání jemný větřík stejné teploty. Stačí jej jen umístit na parapet. Pro zmiňované benefity aktivátory často nacházejí své využití v kancelářích, skladovacích místnostech, starých domech, které jsou náchylné k plísním a v mnoha dalších místech. Výrobek potěší i hospodyňky, které aktivátor ocení při sušení prádla. V blízkosti aktivátoru bude vaše prádlo schnout rychleji a kvalitněji.

Kde se dá aktivátor koupit?

Specializované firmy z oboru se v dnešní době stále soustředí pouze na vytápění jako takové. Aktivátory pro otopná tělesa tak zatím můžete získat u jediného odborníka v České republice, a tím je firma Elsymco, jež kromě aktivátorů nabízí také ventilátory pro konvektory. Aktivátory firmy Elsymco jsou ryze českým výrobkem, čímž firma zaručuje jejich kvalitu a dlouhou životnost.


Komerční článek

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Hm, popisovaný aktivátor vo forme 12cm ventilátora položeného na radiátore či pod ním som používal zhruba pre 25 rokmi na starom panelákovom byte nad studeným vchodom. Zvýši teplotu v miestnosti, samozrejme na úkor výkonu vykurovacej sústavy. Takže pri konštantnom výkone kotla sa ochladia susedia a oteplí u mňa, alebo sa zvýši spotreba energie pre kotol. Takže v žiadnom prípade neušetrí energiu, ale zvýši výkon radiátorov, za cenu zvýšenia pohybu vzduchu v miestnosti. A ešte drobnosť - výrazne sa zvýši tepelný rozdiel medzi stropom a podlahou... minimálne pri zle izolovanej miestnosti.