KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Lidé již nechtějí nápoje plné cukru: Coca-Cola zruší 1 200 pracovních míst kvůli slabým prodejům

Společnost Coca-Cola oznámila plány na snížení počtu firemních pracovníků v USA o více než 20 %. Důvodem je pokles prodeje slazených nápojů. Do konce tohoto roku by tak mělo být zrušeno až 1 200 pracovních míst, což by pomohlo snížit náklady o 800 milionů dolarů (19,3 miliardy Kč) a do roku 2019 by tak společnost měla ušetřit 3,8 miliardy dolarů (92 miliard Kč). 

...

Z celosvětového měřítka přijde o práci 1 % všech zaměstnanců Coca-Coly

Americká společnost má v plánu snižovat stavy o 22 %, co se týče zaměstnanců v Americe (těch je v současnosti 5 500), celosvětově to je 1 % z celkových 100 300 zaměstnanců.

Celosvětový prodej šumivých nápojů společnosti Coca-Cola se v prvních třech měsících roku 2017 snížil o 1 %, protože se spotřebitelé stále více vyhýbají slazeným nápojům kvůli svému zdraví.

Gigantická společnost uvedla, že očekává pokles zisku o 1 až 3 % ve srovnání s únorovou předpovědí, kdy se předpokládal maximální pokles až o 4 %.

Množství cukru ve svých výrobcích se snaží snížit i přední výrobci cukrovinek

Snižování nákladů přichází v době, kdy se výrobci nápojů a potravin snaží přicházet s novými zdravějšími způsoby slazení svých výrobků, které se ocitají pod tlakem spotřebitelské poptávky.

Společnost Nestlé, stojící za produkty KitKat či Areo, v loňském roce prohlásila, že zaznamenala vědecký průlom, ky němuž by mohl být snížen obsah cukru v jednotlivých výrobcích koncernu až o 40 %, aniž by to jakkoliv ovlivnilo jejich chuť.

I Coca-Cola změnila v loňském roce svůj recept na výrobu Coca-Coly Zero, která je bez cukru, aby chutnala i vypadala více jako originální slazený nápoj. V Japonsku se nyní dokonce vyrábí verze Coca-Coly prodávané v bílých lahvích, která má být zdraví prospěšná díky vysokému obsahu vlákniny.

Tento nápoj nese název Coca-Cola Plus a výrobci uvádějí, že neobsahuje žádné kalorie a díky vláknině je ideální k jídlu. Dokonce by měla napomáhat vstřebávání tuku a pomoci snížit hladinu triglyceridů v krvi po každém jídle.Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: The Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek