KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Microsoft koupí LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů

Společnost Microsoft se dohodla na koupi úspěšné sociální sítě LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů (téměř 630 miliard korun), což je ekvivalent 196 dolarů (4 700 korun) za akcii. Spoluzakladatel projektu prodej popisuje jako „znovuzaložení“ pro celou službu.

...

CEO Weiner zůstane na své pozici

Obě společnosti již došly k „definitivní dohodě“, na základě které zůstane Jeff Weiner v LinkedIn i nadále na pozici výkonného ředitele (CEO), ale nově se bude zodpovídat šéfovi v Microsoftu, kterým bude Staya Nadella.

Jde o největší akvizici, kterou Nadella během svého vedení společnosti Microsoft. Podle Bloombergu tvůrce operačního systému Windows zaplatí majitelům sociální sítě prémii ve výši 49,5 procenta vzhledem k páteční uzavírací ceně jejich akcií.

Transakce by měla být uzavřena do konce roku a byla již jednohlasně odsouhlasena představenstvy obou společností. Nyní je na řadě získání souhlasu ze strany akcionářů LinkedIn a regulačních úřadů.

 „Dnešní den je momentem znovuzaložení pro LinkedIn. Vidím nesmírnou příležitost pro naše členy a klienty a těším se na podporu tohoto nového a propojeného byznysu,“ řekl Reid Hoffman, prezident, spoluzakladatel a hlavní akcionář LinkedIn.

Microsoft doufá, že LinkedIn pomůže i jeho vlastním produktům

Nadella transakci komentoval slovy: „Tým společnosti LinkedIn vybudoval fantastický byznys okolo propojování profesionálů z celého světa. Společně můžeme zrychlit růst LinkedIn, stejně jako růst Microsoft Office 365 a Microsoft Dynamics, jelikož máme zájem posílit každou osobu a organizaci na světě.“

Sociální síť LinkedIn je aktivní ve více než 200 zemích, má 105 milionů aktivních uživatelů, celkem 433 milionů zaregistrovaných účtů a za čtvrtletí monitoruje 45 miliard zobrazení stránek.

Společnost za rok 2015 vykázala zisk ve výši 3 miliard dolarů (72 miliard korun), z čehož 2 miliardy vyprodukovaly úspěšné náborové reklamy, známé jako „Talent Solutions“


Autor: ToD

Zdroj: Bloomberg

Foto: © Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek