KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Nejbohatší 1 % lidí bude brzy vlastnit více než polovinu soukromého majetku, tvrdí studie

Bohatí stále bohatnou. To je hlavním závěrem zprávy o celosvětovém bohatství, kterou zveřejnila mezinárodní poradenská společnost Boston Consulting Group.

...

Svět zná 2043 dolarových milionářů

Studie zjistila, že hodnota soukromě vlastněného majetku v roce 2016 vzrostla o 5,3 % na odhadovaných 166,5 bilionu dolarů (3,96 trilionů Kč). Téměř polovinu tohoto majetku vlastní 1 % nejbohatších domácností, které mají hodnotu nejméně 1 milion dolarů (24 milionů Kč).

Výsledky zprávy Boston Consulting Group podporuje také průzkum magazínu Forbes, který v březnu 2017 vydal každoroční žebříček světových dolarových miliardářů, který letos obsahoval rekordních 2 043 jmen, která dohromady disponují čistým jměním 7,67 bilionu dolarů (184 bilionů Kč), což je o 18 % vyšší hodnota než minulý rok.

Nejrychleji se rozvíjí oblasti Asie a Tichomoří

Studie BCG, která je založená na širokém objemu údajů z bank, národních statistických úřadů a dalších finančních regulačních orgánů, dále uvádí, že nejrychleji se rozvíjejícími oblastmi světa jsou Asie a Tichomoří. Soukromý majetek v této oblasti v roce 2016 vzrostl o 9,6 %. Autoři studie očekávají, že celková hodnota majetku Asie, Tichomoří a Japonska v roce 2017 přeroste hodnotu majetku západní Evropy, a v roce 2019 pak hodnotu majetku Severní Ameriky.

Značný nárůst však zaznamenaly také další oblasti. Například v Latinské Americe hodnota soukromého majetku vzrostla o 9 %, zatímco Blízký Východ a Afrika zaznamenaly 8,5% nárůst.

Investoři v každé oblasti disponují jasně odlišnými portfolii. Zatímco v Severní Americe tvoří 70 % soukromého majetku akcie, v Japonsku, Latinské Americe a Asii a Tichomoří jsou nejvíce populární hotovost a vklady.

Hodnota soukromého bohatství se bude dle očekávání v následujících letech nadále zvyšovat, zároveň se však stále rozmáhá mezinárodní trend rostoucí nerovnosti příjmů.

Dle BCG lze očekávat, že v roce 2021 budou milionářské domácnosti vlastnit více než polovinu celkového celosvětového bohatství.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek