KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Nejdražší rozvod v historii? Miliardář Abramovič odchází od své třetí ženy

Roman Abramovič (50), úspěšný podnikatel a majitel fotbalového klubu Chelsea, oznámil, že se po deseti letech manželství rozvádí se svou třetí ženou Darjou Žukovovou (36). Jedná se o odloučení, z něhož by se mohl vyklubat vůbec nejdražší rozvod světa. Oba dnes už bývalí partneři však tvrdí, že zůstanou přáteli a nadále budou spolupracovat jak na výchově svých dětí, tak na společném podnikání. 

...

Foto: Getty Images

Žukovová byla spatřena, jak se baví s newyorskou smetánkou

Ruský oligarcha, jehož majetek činí zhruba 7 miliard liber (kolem 200 miliard Kč), včera oznámil, že odchází od své třetí manželky, sběratelky umění Darji Žukovové. Oznámení přišlo týden poté, co se Abramovič zúčastnil společenské události v Petrohradě bez své partnerky. Mezitím byla Žukovová spatřena ve společnosti newyorské smetánky, dokonce si zašla na večeři s přítelem supermodelky Karlie Kloss Joshuou Kushnerem.


Darja Žukovová (vpravo) se netají častými kontakty s americkou smetánkou. Na snímku se zpěvačkou Katy Perry a Derekem Blasbergem

V této fázi není jasné, zda oba partneři uzavřeli nějakou dohodu, dcera ruského ropného magnáta Alexandra Žukovova je totiž sama o sobě hodně bohatá. Abramovičův rozvod s jeho druhou manželkou Irinou Vyacheslavovnou Malandinou se v roce 2007 vyšplhal na hodnotu 150 milionů liber (4,2 miliardy Kč) a stal se čtvrtým nejdražším rozvodem v té době.

Odborníci se nyní domnívají, že se Abramovič bude chtít rozvést v Rusku, aby se tak minimalizovala výplata majetku zahrnujícího luxusní domy, jachty i auta. Zdá se však, že zatímco je Abramovič z rozchodu zdrcen, jeho partnerka Darja si s úsměvem na rtech užívala prominentní párty v New Yorku.


Darja Žukovová je vášnivou sběratelkou umění, se svým partnerem vede Centrum současného umění Garáž v Moskvě

Podle odborníků proběhne rozvod nejspíš v Rusku

„Po deseti letech společného života jsme se rozhodli od sebe odejít. Zůstaneme však blízkými přáteli, rodiči a partnery v projektech, které jsme společně vyvinuli,“ řekla Darja v rozhovoru pro New York Post. „Jsme odhodláni společně vychovávat naše dvě děti,“ dodala.

David Leadercramer, který je partnerem v advokátní kanceláři DMH Stallard v rozhovoru pro The Sun Online uvedl: „Jsme přesvědčeni o tom, že pokud mezi nimi neexistuje nějaká dohoda, pak je pravděpodobné, že se rozvedou v Rusku. Rusko platí za hlavní město rozvodů a většina žen se snaž rozvést zde, aby získaly co největší bohatství.“

„Je těžké v této fázi odhadnout, o kolik peněz půjde. Nebudou to asi stovky milionů, ale rozhodně to bude spousta peněz,“ dodal Leadercramer. Abramovič, který je majitelem fotbalového klubu Chelsea a investiční firmy Millhouse LLC se se Žukovovou oženil v roce 2008 v rámci soukromého obřadu. Pár však svatbu tajil před okolním světem celých 6 let.


Roman Abramovič

Teprve v článku v časopise Wall Street Journal z roku 2014 se podrobnosti jejich vztahu dostaly na světlo světa. Pár se poznal v roce 2005, nyní spolu vychovává syna Aarona Alexandera narozeného v roce 2009 a dceru Leah Lou narozenou v roce 2013. Obě děti se narodily v USA. 


Pár se seznámil v roce 2005, po svatbě svůj sňatek 6 let tajil

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek