KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Podnikatel koupil fotografii brambory za 1 milion eur

Irský fotograf Kevin Abosch (46) prodal svou fotografii brambory na černém pozadí s názvem „Potato #345“ jednomu nejmenovanému evropskému podnikateli, a to za neuvěřitelný 1 milion eur (27 milionů Kč). Abosch se mimo jiné živí fotografováním slavných osobností.

...

Fotografie brambory existuje ve třech výtiscích

Fotografie, která byla pořízena v roce 2010, se stala vedle autorových záběrů Stevena Spielberga, Michaela Palina, Sheryl Sandbergové, či Malály Júsufzajové jednou z nejvyhledávanějších v rámci fotografova portfolia. 

Aboschovy portréty mají běžně hodnotu nejméně 200 tisíc liber (7 milionů Kč). Portrét brambory je k dispozici ve třech výtiscích, jeden je v soukromé sbírce, další byl darován muzeu v Srbsku a třetí byl prodán evropskému podnikateli.

Kupci se fotografie zalíbila při návštěvě umělce

„Dali jsme si dvě sklenky vína a on řekl: „Opravdu se mi to líbí.“ Pak jsme si dali další dvě sklenky a on řekl: „Chci to koupit!“,“ uvedl irský fotograf. O dva týdny později byla stanovena cena. „Je to vůbec největší částka, kterou jsem si za dílo nechal zaplatit,“ řekl Abosch.

Mezi bohatými a slavnými byla Aboschova fotografie brambory velice vyhledávaná, on sám brambory považuje za velice zajímavé a originální a jejich fotografování se rád věnuje. Na svých uměleckých fotografiích rád ztvárňuje také další druhy zeleniny. 

 

Autor: ElS

Zdroj: Independent

Foto: Kevin Abosch, Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek