KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Pokémon Go je nejoblíbenější mobilní hrou v historii USA, nejspíš překoná i Snapchat

Pokémon Go je momentálně vůbec nejrozšířenější mobilní hrou ve Spojených státech, denně ji hraje 21 milionů aktivních uživatelů. Hra tak překonala dosavadního rekordmana, oblíbenou hru Candy Crush Saga, která dosáhla 20 milionů aktivních uživatelů.

...

Fenomenální úspěch

Mezi další hry, které se v letošním roce pohybují na předních žebříčcích, patří i Clash Royale od Supercell či Slither.io. Ty však ani zdaleka nesahají hře Pokémon Go, která doslova během pár dní raketově získala celosvětovou popularitu, ani po kotníky. Podle údajů zpravodajské služby SurveyMonkey je nová hra na nejlepší cestě překonat i legendární Snapchat.

Noví uživatelé Pokémon Go přibývají v houfech každý den a podle SurveyMonkey se jedná o opravdu fenomenální úspěch. Pokud bude překonán počet uživatelů Snapchatu, nová hra nejspíš rekordně zvýší i počet uživatelů aplikace Google Maps v systému Android, protože lidé budou pomocí této aplikace neustále vyhledávat Pokémony.


Pokémon Go je v USA největší mobilní hrou v historii

Oblíbenosti hry by mohli využít podnikatelé

Majitelé různých podniků by nyní mohli tohoto mimořádného trendu využít a nalákat potenciální zákazníky právě na virtuální přítomnost Pokémonů ve svých prostorách. 

Pokémon Go je totiž geolokační hra, která své hráče nutí chodit v reálném světě a hledat skryté Pokémony ve světě virtuálním podle digitální mapy, jež odpovídá skutečnosti a řídí se GPS.


Může Pokémon Go předběhnout v počtu uživatelů za den Google Maps a Snapchat?

Název hry se stal na Google dokonce vyhledávanějším pojmem než slovo „porno“ a to už je co říct. Podle údajů společnosti Sensor Tower, která se zabývá vývojem softwarů, je Pokémon Go pro mobilní uživatele ještě poutavější než Facebook. Uživatelé u této hry denně tráví více času než na sociální síti.

Hru se nejspíš budou snažit napodobit i ostatní vývojáři

I když se jedná o rekordní hru, co se počtu uživatelů týče, nejvíce času strávili lidé při hraní mobilní hry zvané Game of War, která se může pochlubit denním průměrem čítajícím 2 hodiny hraní. Nyní již druhá nejoblíbenější hra Candy Crush Saga zaměstnala své uživatele denně v průměru na 43 minut. Pokémon Go se už v současnosti může chlubit 33 minutami.


Čas, který u oblíbených aplikací denně stráví průměrný uživatel systému iOS.

Společnost Nintendo, která za hrou stojí, si tak po delší době může připsat opravdový úspěch. Není pochyb o tom, že se nyní strhne pytel s napodobeninami této úspěšné hry a je možné, že někdo dovede tento koncept ještě dál.


Autor: ElS

Zdroj: Forbes

Foto: The Verge

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek