KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Prada prodává kancelářské sponky za 4 000 Kč, zákazníci se nestačí divit

Když přišla začátkem minulého týdne do prodeje nákupní taška značky Balenciaga za více než 25 tisíc korun, mnohé zákazníky to překvapilo. Ale pozadu nezůstala ani módní značka Prada, která přišla s něčím, co nechalo zákazníky v opravdovém úžasu. Nabídla jim totiž kancelářské sponky v ceně 4 000 Kč za kus. 

...

Lidé si dělali legraci z toho, že by si na jednu sponku museli vzít půjčku

Italský designový dům Prada se stal terčem posměchu uživatelů Twitteru, kterým nešla do hlavy novinka této značky. Jedná se o leštěné stříbrné kancelářské sponky, jež lze pořídit v newyorském obchodním domě Barney’s.

Jelikož se jedná o zcela běžnou pomůcku do kanceláře, která navíc nevyniká nějakými extra designovými ozdobami (pouze malým nápisem „Prada“), tak je dle zákazníků těžké tuto cenu jakkoliv ospravedlnit.


Mnoho lidí se rozhodlo sdílet své pobouření na sociální síti Twitter,kde vyvolali bouřlivé diskuze nad tím, proč jsou právě tyto sponky o tolik dražší než ty běžné. Několik diskutujících uznalo, že by na tom chtěli být tak, aby si mohli dovolit koupit takové kancelářské sponky. Jiní zase uvedli, že by takovou jednu sponku museli dlouho splácet.

„Dobře, a mohu tu sponku aspoň sníst, nebo…?“„Přála bych si, abych byla tak bohatá, abych mohla jen tak utratit 185 dolarů za sponku od Prady.“
Taška od firmy Balenciaga je i přes svou cenu vyprodaná

Podobné kritiky se dočkala i nákupní taška značky Balenciaga. Jedná se o tašku tvořenou z telecí kůže bílé barvy s černou rukojetí a názvem obchodního domu. Takovou tašku, která se na první pohled nijak neliší od běžných tašek, si můžete pořídit za 25 000 Kč.


Ukázalo se však, že i přesto si taška našla své fanoušky. Je totiž vyprodaná. Francouzská luxusní značka v minulosti přišla na trh také s taškou podobnou ikonické nákupní tašce z IKEA, která je známa svou velikostí i modrou barvou. Zatímco jsou IKEA tašky vyráběny ze 100% polypropylenu, což je recyklovatelný materiál, tašky značky Balenciaga jsou vyráběny z „pokrčené lesklé kůže.“

I zde je zásadní rozdíl v ceně, zatímco klasická taška IKEA stojí 40 pencí (kolem 12 Kč), taška od Balenciagy ('Arena Extra-Large Shopper Tote Bag') stojí v přepočtu kolem 20 tisíc Kč. Firma IKEA na svého konkurenta reagovala kladně s tím, že je potěšena, že se Balenciaga inspirovala jejím designem. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek