KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

Start-up nabízející „zeleninovou kryptoměnu“ zmizel i s miliony svých investorů, nechal jim jednoslovný vzkaz

Společnost Prodeum zmizela z internetu jako pára nad hrncem. Za desítky milionů korun, které společnosti údajně dali investoři, jim na svém webu aspoň velmi stručně vyjádřila své poděkování jediným slovem.

...

Než došlo k úplnému vypnutí webu, na stránce se řadu hodin zobrazovalo pouze slovo „penis“. A aby byl vtip kompletní, někdo bystrý velmi rychle dohledal, že podvodný start-up svůj název přebral z léku navrženého k léčbě zánětu močových cest.

Stránka se maskovala jako start-up na bázi technologie blockchain, který by kryptotechnologie využíval k zajištění dodávek čerstvé zeleniny. V plánu majitelů stránky bylo i nabízet svou vlastní kryptoměnu.

Podle IB Times projekt získal ze strany investorů prostřednictvím ICO crowdfundingu miliony. Podle jiných zdrojů šlo o nižší částky.

Před svým zmizením společnost Prodeum prosazovala svůj cíl „způsobit revoluci v ovocnářském a zelinářském průmyslu“ pomocí Ethereum blockchainů.

Start-up tvrdil, že sídlí v Litvě a chtěl pomocí open-source blockchainu Ethereum označovat zeleninu (ať už to znamená cokoliv, našli se tací – mimo jiné i velké množství hippies a veganů – kteří do projektu dali nemalé částky).

„Je to myšlenka, jejíž čas nadešel,“ tvrdil loni produktový manažér společnosti Prodeum Rokas Vedluga v tiskové zprávě.

„Jsme hrdí a nadšení, že můžeme tuto úžasnou novou technologii přinést celému světu!“

Bližší pohled však ukázal, že údajní zakladatelé společnosti použili falešná jména, fotografie a jejich profily z LinkdedIn zmizely.

Celková částka, z kterou podvodníci prchli, není známa.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek