KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

V Číně započala stavba repliky Titaniku, která zájemcům umožní zažít simulaci námořní katastrofy

Předposlední listopadový den započala za velkých oslav stavba věrné repliky asi nejslavnější lodi všech dob. Stavba Titaniku v hodnotě 140 milionů dolarů (3,5 miliardy Kč) nabídne návštěvníkům nejen autentické prostředí, ale také možnost prožít potopení tohoto slavného velikána i s nárazem do ledovce. 

...

Titanik bude součástí rozsáhlého turistického letoviska

Práce započaly v jihozápadní čínské provincii S'-čchuan za zvuků slavnostního ohňostroje. Plánovaná replika Titaniku vyvolala nejen v Číně velkou polemiku, protože její tvůrci hodlají nabídnout návštěvníkům opravdu autentický zážitek z plavby na této lodi. Konstrukce by totiž měla zahrnovat i simulaci nárazu do ledovce, kvůli kterému se Titanik dne 15. dubna roku 1912 následně potopil. Při havárii zemřelo až 1 500 lidí.


Dobové foto Titaniku. Foto: AP

Stoupenci čínského návrhu tvrdí, že design bude napodobovat filmový trhák z roku 1997, kde hlavní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio spolu s Kate Winslet. Titanik by se měl nacházet v novém turistickém letovisku, které leží na břehu řeky Qijiang v S'-čchuanu.


Ředitel investiční společnosti Star Energy Investment Group, která projekt realizuje, uvedl, že podle něj není nic podivného na tom, že se bude replika slavné lodi nacházet v Číně. „Stejně tak, jako mohou Spojené státy vytvořit film „Kung Fu panda,“ můžeme i my vytvořit repliku Titaniku. Není to nic, co by patřilo konkrétní zemi. Pro Čínu představuje Titanik něco jako univerzální hodnotu,“ uvedl ředitel Su Šaojun.


Design lodi má na starosti hollywoodský designer

Šaojun dodal, že projekt bude pravděpodobně dokončen do konce roku 2017. O design lodi se pak postará hollywoodský producent a designér Curtis Schnell. Ten uvedl, že je projekt velice ohleduplný k památce 1 500 obětí námořní tragédie. Na internetu se totiž kromě nadšení strhla i vlna kritiky vůči tomu, že bude replika lodi rovněž simulovat i havárii.


Foto: Wikimedia

„Nebudeme stavět úplně každý pokoj na lodi, ale povrch lodi i exteriéry budou zcela přesné. Budou tu také některé místnosti, které si budou moci návštěvníci prohlédnout, ty pak budou vytvořeny s ohledem na historickou přesnost,“ řekl Schnell. Součástí nového zábavního areálu bude také umělá pláž, 6D kino či repliky benátského kostela a evropských hradů.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: VCG

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek