KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

VIDEO: Amazon doručil první objednávku pomocí dronu, jen 13 minut od jejího objednání

Amazon Air doručil historicky první online objednávku pomocí dronu a tvrdí, že dron se zásilkou přistál u zákazníka již 13 minut od jejího objednání.

...

Dron vyrazil z jednoho ze sídel Amazonu v Cambridge a doručil zákazníkovi žijícímu ve stejném okrese TV box Amazon Fire a sáček s popcornem, nicméně Amazon doposud nepotvrdil vzdálenost, kterou dron urazil.

Internetový gigant uvedl, že v budoucnosti hodlá spustit pravidelné doručování pomocí dronů, na které budou ale platit omezení hmotnosti a vzdálenosti a zákazníci, kteří tuto službu budou chtít využít, musí mít také dostatečně velkou zahradu, aby dron mohl bez potíží s balíkem přistát.

V současnosti tato omezení znamenají, že službu mohou využít pouze 2 zákazníci. Produkty, které si zákazníci objednají, musí být také lehčí než 2,6 kg.

Amazon zatím nepotřebuje licenci, nicméně jakmile spustí tuto službu pravidelně a ve větším rozsahu, bude muset pro každou zásilku získat povolení Úřadu pro civilní letectví, které musí mít každý jiný komerční let dronu.

Zakladatel tohoto amerického technologického giganta Jeff Bezos potvrdil doručení dronem na svém Twitteru a ke zprávě přidal video zachycující tento debut. Napsal: „První doručení zákazníkovi v rámci služby AmazonPrimeAir je na světě. 13 minut – od kliknutí do dodání.“

V krátkém videu byl dron vypuštěn z mechanizované dráhy z centra AmazonPrimeAir v Cambridge, načež vystoupal do výšky 122 metrů a vydal se doručit zásilku zákazníkovi. Navzdory působivému videu se ale stále čeká, až společnost zveřejní detaily tohoto doručení, například jak velkou vzdálenost dron ve skutečnosti urazil.

Má se za to, že Amazon bude v budoucnu používat „vysoce-automatizované“ drony, které budou pro přesné zaměření adresy používat GPS, ačkoli kontrolu nad drony bude mít stále pilot, který bude moci doručení v případě nutnosti přerušit.

Očekává se také, že společnost ještě potvrdí informace o minimální velikosti zahrady potřebné pro přistání dronu.

Amazon již dříve uvedl, že spuštění pravidelných dodávek pomocí dronů plánuje na konec roku 2017.

V červenci umožnil Úřad pro civilní letectví Amazonu začít drony testoval, když zvolnil svá přísná omezení. Pro Amazon to tedy znamená, že může využívat jednoho pilota k ovládání několika nezávislých dronů, který je může ovládat, aniž by na ně měl přímý výhled.

Na veřejnosti ale stále vyvstávají otázky o bezpečnosti a spolehlivosti doručování pomocí dronů, které jsou založené mimo jiné na několika zprávách o těsném minutí se komerčního letadla s amatérsky řízeným dronem.

Amazon ale uvádí, že drony budou využívat technologii „sense and avoid“, která jim umožní vyhnout se blížícím se objektům, a že po celou dobu testování budou zaznamenávat data za účelem vylepšování, při čemž bezpečnost uvádí jako „nejvyšší prioritu“.


Autor: VoZ

Zdroj: AmazonDailyMail

Foto: YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek