KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

VIDEO: McDonalds stáhl neetickou reklamu, ve které dítě smutní nad smrtí otce se sendvičem v ruce

Pakliže se bude volit nejbizarnější reklama uplynulého roku, nový klip od fast-foodového řetězce McDonalds jistě bude na předních pozicích. Prodejce sendvičů chtěl zdůraznit, že je se svými zákazníky v dobrém i špatném, místo toho však tvrdě narazil.

...

Dítě v depresi? Dejte mu sendvič!

Nová reklama populárního řetězce cílená na britskou mládež začíná vcelku nevinně. Chlapec si prochází krabici s věcmi po svém otci a ptá se matky, jaký jeho zjevně zesnulý rodič byl. A tak matka vypráví, zatímco dítě upadá do deprese. Ukazuje se totiž, že není vůbec jako jeho otec. Neumí hrát fotbal, nemá úspěch u opačného pohlaví, dokonce ani oči nemá stejné. 

Místo skoku pod rozjetý automobil však chlapce ze smutku vytrhne návštěva restaurace McDonalds, kde si - jak se posléze dozvídá - objednal stejný rybí sendvič, jaký miloval jeho otec. A dokonce se i stejně pokecal nadměrnou dávkou tatarské omáčky. 


Celý spot působí zcela bizarně a řada odborníků a běžných diváků si není jistá, co jím chtěl McDonalds sdělit. 

Negativní přijetí vedlo ke stažení reklamy z oběhu

Proti reklamě se postavily tisíce lidí, když zástupci McDonalds přiznali, že zaregistrovali řadu negativních reakcí na sociálních sítích i přes telefonní ústřednu. Většina stěžujících reklamu označila za neetickou, případně silně ofenzivní a těžící z krutého tématu. 


McDonalds se brání, že nikoho nechtěl urazit a že jeho reklama jen chtěla ukázat, že je řetězec se svými zákazniky v dobrém i ve zlém. Na popud zákazníků však reklamu nakonec stáhl z televizního vysílání. 

Nejedná se o první případ kontroverze, který McDonalds v poslední době vyvolal. Rozruch si vysloužily i nové pracovní oděvy, které nápadně připomínají uniformy imperiálních důstojníků ze série Star Wars. Tuto změnu ošacení však brali zákazníci ještě s humorem.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek