KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

VIDEO: Nejúžasnější reklama letošních Vánoc od režiséra filmů s Harry Potterem

Můžete je milovat, nebo nenávidět, ale přesto vůbec nic nezmůžete s tím, že boj korporací o nejkrásnější a nejúspěšnější televizní reklamu je jedním z průvodních znaků vánočních svátků.

...

Reklama propaguje síť italských supermarketů

Razantně do tohoto boje letos zasáhl i řetězec italských supermarketů Esselunga, jehož spot zaručeně vykouzlí sváteční náladu. Kromě úspěšné a kladně přijímané televizní kampaně měla též mimo jiné za pouhé tři dny od svého zveřejnění více než jeden milion zhlédnutí na sociálních sítích.

Děj reklamního příběhu se odehrává na Severním pólu, kde z nebe padají dopisy pro Santu Clause. Skřítkové tyto dopisy chytají do sítěk na motýly a Santa, který je obklopen hromadami vánočních přání, se náhle hlasitě rozesměje nad jedním podivným přáním.

Reklamu doprovází písnička „Přeji si k Vánocům hrocha“ z roku 1953. Ta byla ve své době tak populární, že toho jedna z místních zoologických zahrad využila ve své reklamní kampani, kdy interpretka písně – desetiletá Gayla Peeveyová – na Štědrý den pózovala se skutečným hrochem.

Ve zmíněném nejnovějším italském reklamním spotu skřítci posbírali všechny dárky, ale místo toho, aby je naložili na tradiční saně, je nastrkají do kamionu s logem obchodů Esselunga. Mezi těmito dárky je i jeden růžový hroch.

Reklama je dílem špičkového filmového studia

Hlavním cílem reklamy je propagace vánoční loterie supermarketů Esselunga. Během celého prosince až do Štědrého dne dostávali zákazníci za každý nákup v hodnotě převyšující 30 eur speciální stírací los, díky kterému mohli každý den dostat jeden z tisíce iPhonů 7, dále třeba například lahve vína Prosecco nebo dárkové poukazy. Celkově do těchto dárků společnost Esselunga investovala 21 milionů eur (více než 567 milionů korun).

Kouzlo a vysoká úroveň této reklamy není zase až tak velikým překvapením. Jejím autorem je totiž Chris Columbus, který mimo jiné režíroval první filmy o Harry Potterovi, Mrs. Doubtfire – Táta v sukni nebo dnes už vánoční klasiku Sám doma.

Spot byl natočen v londýnských ateliérech Pinewood Studios, kde vznikla celá řada slavných filmů včetně Harryho Pottera nebo série s Jamesem Bondem.


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: Screengrab/YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek