KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

VIDEO: Značka kosmetiky Dove v nové reklamní kampani prezentuje transsexuála jako matku

Kosmetický koncern Dove se snaží oslovit mladší generaci pomocí reklamní kampaně nazvané „Skutečné mámy“, ve které vystupuje transsexuální matka.

...

„Obě dvě jsme matky“

V reklamě vystupuje rozmanité spektrum matek, které mají různou barvu pleti, povolání i sexuální orientaci. Spot začíná větou: „Matky nově definují, co to znamená být dobrou mámou.“

Nejprve je představena matka v domácnosti, poté matka, která pracuje na farmě se zvířaty a nakonec zde vystupuje pár, který se prezentuje jako dvě matky, které budou vychovávat svého novorozeného syna.

„Obě jsme jeho biologičtí rodiče,“ tvrdí transsexuálka Shea. „Potkáváme lidi, kteří se nás ptají: „Co to znamená? Vy jste matka?“ A my odpovídáme: „Ano, Obě dvě jsme matky.“

„Neexistuje jen jeden vhodný postup, jak dělat věci správným způsobem,“ dodala Shea.

Nenazývejte těhotné pacientky „budoucími matkami“

Společnost Mombian, která poskytuje pomoc lesbickým matkám, značku Dove za tuto reklamu pochválila. Ocenila její snahu o zpochybnění jasně stanovených pravidel „dobrého rodičovství“.

„Moc se mi líbí hlavní myšlenka kampaně. Neexistuje ani dobrý, ani špatný způsob, jak být matkou – je jenom váš způsob,“ tvrdí Dana Rudolphová ze společnosti Mombian. „Jak to říká jedna z matek v reklamě: Dělejte, co vyhovuje vaší rodině. A důvěřujte si. To je ta nejlepší rada pro rodiče, jakou si vůbec dokážu představit.

Tato nejnovější reklama na produkty Dove zapadá do současného odklonu od definice matek jako biologických žen a přichází jen několik měsíců po výzvě pro členy Britské lékařské asociace, aby těhotné pacientky nenazývali „budoucími matkami“těhotné pacientky nenazývali „budoucími matkami“, protože by to mohlo být považováno za urážlivé pro transsexuální muže.

Doporučení se objevilo v brožuře lékařské asociace nazvané „Průvodce účinnou komunikací: Inkluzivní jazyk na pracovišti.“

„Drtivá většina lidí, kteří otěhotní a porodí dítě, se sami považují za ženy,“ píše se v brožuře. „Můžeme do nich ale zařadit také intersexuální muže a transsexuály, kteří jsou schopní otěhotnět, a nazveme je „těhotnými lidmi“ místo „nastávajících matek“.

Transsexuální muži se narodili jako ženy s ženskou anatomií, ale rozhodli se změnit v muže.


Autor: jil

Zdroj: The Blaze

Foto: Dove / YouTube green cap

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek