KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
byznys

„Zdraví prospěšné“ konopné cigarety zaplnily švýcarské obchody

Švýcaři se už nebudou muset starat o to, aby si ubalili vlastní konopnou cigaretu, mohou si ji totiž koupit. Místní menší výrobce tabáku uvedl na trh cigarety obsahující směs tabáku a konopí, která je dle jeho slov zdraví prospěšná. 

...

Cigarety mohou mírnit bolest i úzkosti

Společnost Koch & Gsell, která s novými marihuanovými cigaretami přišla, na svých stránkách tvrdí, že je v těchto cigaretách takové množství kanabinoidů, které prospívá zdraví. „První cigareta z tabáku a konopí pochází z východního Švýcarska,“ uvádí výrobce na svých stránkách. Společnost rovněž uvádí, že se „samozřejmě jedná o legální záležitost.“

„Přírodní směs tabáku a konopí vyvíjí směsici příjemně sladké a kořeněné vůně a rovněž při kouření vydává nezaměnitelnou vůni konopí,“ stojí v prohlášení společnosti, která sídlí v kantonu St. Gallen v severovýchodním Švýcarsku.

Zatímco tyto cigarety obsahují legálně přípustné množství THC (tetrahydrokanabinol), mají také vysoký obsah kanabidiolu (CBD), což je látka, která má řadu pozitivních účinků. Výrobce uvádí, že cigarety díky této látce pomáhají zmírňovat bolest, úzkosti a další zdravotní problémy.

O konopné cigarety je velký zájem

Nyní si balíček cigaret Heimat může koupit kdokoliv, a to za 19,90 švýcarských franků (zhruba 450 Kč) buďto v trafikách anebo si je může objednat na internetových stránkách společnosti. Cigarety budou rovněž od 24. července k dispozici v supermarketech jednoho z největších maloobchodních řetězců v zemi Coop.

Zdá se, že jsou cigarety Heimat ve Švýcarsku velice populární, společnost sotva dokázala vyřídit všechny objednávky. O vysoké poptávce je přesvědčen i řetězec Coop. Maloobchodní řetězec už prodává konopný čaj a konopné pivo a o obojí je velký zájem.

Ve Švýcarsku v současnosti probíhají kroky k dekriminalizaci spotřeby a produkce konopí pro osobní potřebu, nadále už není trestné mít u sebe deset gramů konopí či méně. Může za to padnout pouze pokuta v maximální výši 100 franků (2 300 Kč).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek