KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Čínský sektor služeb v červenci razantně oslabil

Uznávaný index nákupních manažerů, který vypracovávají pravidelně pro Čínu společnosti HSBC a Markit, ukázal, že čínský sektor služeb zažil v červenci výrazné zpomalení a dosáhl nejslabších výsledků za posledních devět let.
...

Klíčový sektor služeb je na hranici poklesu

Vládní podpora čínské ekonomiky sice v posledních měsících přinesla své ovoce, ale tyto nová data jasně ukazují, že všechny problémy ještě zdaleka nezmizely. Služby jsou přitom pro Čínu klíčovým odvětvím, neboť tvoří více než 45 procent HDP a zaměstnávají polovinu Číňanů, kteří pracují. Index společnosti HSBC poklesl z červnových 53,1 bodů až na klíčovou hranici 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem.

Útlum některých segmentů trhu bude asi vyžadovat podporu vlády

Podle analytiků HSBC je za takovým prudkým poklesem velmi pravděpodobně především upadající realitní trh, který v mnoha městech přichází o velkou část poptávky. Odhady rovněž předpokládají, že kompenzace útlumu realitního trhu bude zřejmě vyžadovat další pomoc ze strany politiků. Ti se letos svými kroky snaží zbavit Čínu závislosti na zahraničních investicích a přeorientovat ekonomiku spíš na domácí spotřebu.

Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek