KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Dnešní obchodování bylo na evropských trzích ve znamení nervozity

Dnešní obchodování bylo na evropských trzích ve znamení nervozity. Tu vyvolalo prohlášení IMF o slabším oživení v Evropě a blížící se výsledková sezóna.
...

Německý index DAX se tak chvílemi obchodoval pod psychologickou hranicí 9.000 bodů. Pod tlakem jsou především akcie společnosti SAP (53,95,- EUR; -3,5 %), kde se spekuluje, že plán úspor zatím neplní očekávání. V závěru obchodování se také dostává pod tlak Continental (142,8 EUR; -3,9 %) a pokračuje tak v sestupném trendu, který začal v polovině srpna.

Daří se naopak akciím společnosti Fresenius SE (39,3 EUR; + 3,6%), které žene proti trhu obnovené pokrytí od Deutsche bank. Ta očekává v následujících letech růst čistého zisku dvouciferným tempem.

Zámořské indexy otevřely v lehce kladných číslech, ale již půl hodiny po otevření propadly do záporných hodnot. V 16:00 se index S&P 500 obchoduje na včerejším závěru 1935 bodů a německý DAX odepisuje 0,8 % a obchoduje se na 9014 bodech. Je patrné, že nervozita dopadá hlavně na evropské trhy. Velmi výraznou podporou pro zámořské indexy je hodnota 1900 bodů na indexu S&P 500 (200d MA). Pokud by se trhy dostaly výrazněji pod tuto hodnotu, nelze vyloučit ani panický výprodej. Proto doporučuji ošetřit současné pozice těsnějšími stop-loss pokyny.

Autor: Cyrrus

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek