KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Firma Hamé požaduje po EU kompenzaci za ztrátu zisku způsobenou protiruskými sankcemi

Generální ředitel společnosti Hamé Martin Štrumpl dnes oznámil, že bude jménem společnosti požadovat kompenzaci za zmařené obchody, které nejspíš budou následkem protiruských sankcí, jež Evropská unie zavedla.
...

Rusko je důležitým obchodním partnerem

Ruský trh je nejen pro potravinářskou společnost Hamé důležitým trhem. Prezident Putin v posledních dnech nenechal protiruské sankce bez odvety. Zemím, mezi nimiž je i Česká republika a které sankce podepsaly, zakázal či omezil dovoz potravin do Ruska. Tato opatření by neměla trvat méně, než jeden rok. Firma Hamé, na níž by tyto zákazy mohly dopadnut, očekává až stamiliónové ztráty, což tvoří zhruba jednu pětinu celkových tržeb firmy. Některé produkty jsou do Ruska dováženy z ČR, jiné jsou vyráběny přímo v Rusku, kde má firma pobočky. Odtud putují výrobky i do dalších okolních zemí. Vývoz na Ukrajinu byl také jedním z nejdůležitějších, v době rusko-ukrajinského konfliktu ale klesl téměř o polovinu.

Rusko nebude přijímat ani vybrané potraviny z USA, Kanady a dalších neevropských států

Dovoz masa, mléka a mléčných výrobků, ovoce či zeleniny do Ruska bude omezen i pro Spojené státy americké, Kanadu, Austrálii či Norsko. Výjimku bude tvořit alkohol, pro který zákazy neplatí. Dnes byl zveřejněn konkrétní seznam potravin, kterých se zákaz týká. Pro mnoho zemí to tak znamená velké finanční ztráty.

Autor ElS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek