KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Řecko chce splatit své dluhy

Čerstvě zvolený řecký premiér Alexis Tsipras ujistil mezinárodní věřitelé, že Řecko bude splácet své dluhy. O dluhu ve výši 320 miliard eur chce ale jednat s mezinárodními věřiteli.
...

Řecko bude splácet své dluhy

Nový řecký premiér Alexis Tsipras na prvním jednání své vlády prohlásil, že dostali od voličů hlasy proto, aby provedli radikální změnu, která by pomohla obnovit mezinárodní suverenitu a vedla by k jednání s mezinárodními věřiteli. "Nepůjdeme do žádných destruktivních střetů, nicméně nebudeme už pokračovat v politice podřízenosti," uvedl premiér na úvod prvního zasedání vlády. Dodal, že v pátek očekává "produktivní" setkání s šéfem Euroskupiny a nizozemským ministrem financí Jeroenem Dijsselbloemem, který přiletí do Atén.

Řecko musí bránit svou důstojnost

Levicová strana SYRIZA zvítězila v nedělních parlamentních volbách a vytvořila koalici s pravicovými nacionalisty. Společně s Nezávislými Řeky sdílí SYRIZA jednoznačný odpor k pokračujícímu splácení mezinárodních závazků a k politice ekonomických škrtů na současné úrovni. Tsipras rovněž uvedl, že musí bránit řeckou důstojnost. Proto nová jednání o řeckém dluhu budou mít za cíl najít "uskutečnitelné, spravedlivé a vzájemně prospěšné řešení". Žádné detaily ale již nezmínil, poznamenala britská zpravodajská stanice BBC. "Nemůžeme dělat chyby. Čelíme obtížné situaci, musíme ale splnit očekávání společnosti," dodal vůdce strany SYRIZA.

Autor: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek