KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Stavební firmy v Rusku se bojí kolapsu hypotečního trhu

Stavební firmy v Rusku mají kvůli zvýšení klíčové sazby centrální bankou strach z kolapsu hypotéčního trhu. "Tyto krátkozraké kroky poškodí nejen trh s bydlením, ale i celou ekonomiku.
...

Rozhodnutí centrální banky povede k ukončení hypoték a naruší to stabilitu na trhu s nemovitostmi," říká Alexandr Brooks, zástupce vedoucího veřejné Rady ministerstva pro výstavbu.

Šéf Rady ministerstva pro výstavbu poznamenal, že segment v ekonomické třídě je nejstabilnější a trpí nejméně, ale výrazně se sníží objem. "Vzhledem k těmto faktorům dojde k výraznému nárůstu cen nemovitostí v ekonomické třídě. Bez přímé státní podpory v podobě dotování úrokové sazby z úvěrů developerů a snížení úroků hypoték je pozitivní scénář nemožný," řekl Brooks.

Podle odhadů ředitele pro vztahy s investory LSR Jurije Iljina může rozhodnutí centrální banky zvýšit cenu za metr čtvereční v roce 2015 o 2 až 3 %. "Cena za metr čtvereční na trhu může také ovlivnit tempo růstu hypotéčních úvěrů, ale tento scénář bude realizován pouze v případě výrazného snížení poptávky po nemovitostech," prohlásil Iljin.

Generální ředitel společnosti Kortros, Michail Smenov, je naopak přesvědčen, že ceny bydlení se nezmění. "Lidé budou kupovat méně, ale ceny nebudou růst. Tempo růstu povede jen k tomu, že developeři budou stavět méně projektů," řekl Semenov.

Autor: HaL

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek