KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Studentská půjčka aneb jak na to

Studium není levná záležitost. To dnes ví i člověk, který nestudoval. Ti co studovali nebo studují s tím však mají určitě svoji vlastní osobní zkušenost a nějaká ta studentská půjčka jim není cizí.
...

Mezi běžné náklady, které ke studentskému životu patří, jsou především ubytování – ať již na koleji nebo ve spolubydlení na nějakém bytě, strava a doprava. Studenti se však potýkají i s vedlejšími náklady na studium jsou především knihy, náklady na různá doučování a výuku. A co by to byl za studentský život bez občasné zábavy a nějaké té party. I to něco stojí. A jelikož nepochází všichni studenti ze stejných poměrů, jsou i takoví, kteří si na své vlastní studium musí vydělat, v horším případě zvolit studentskou nebo jinou půjčku.

Studentská půjčka on-line

Chci studovat, ale nemám na to, co mám dělat? S takovouto otázkou se potýká celá řada studentů. Mohou si na studium půjčit a řešit to buď nebankovní půjčkou – půjčí jim někdo z rodiny, nebo bankovní studentskou půjčkou. Dnes již lze zažádat o studentskou půjčku online. Výhodná je v tom, že zde nemusíte předkládat doklad o výši příjmů. Postačí vám pouze studentské potvrzení.

Srovnání studentských půjček


Studentská půjčka - Komerční banka

Asi nejjednodušší způsob, jak si půjčit peníze u Komerční banky, je pomocí kreditní karty VISA pro studenty, Lady karty nebo A karty s limitem až 20 000 Kč do mínusu (v prvním ročníku VŠ a VOŠ však pouze 10 000 Kč, je však možnost kombinace s povoleným debetem pro studenty, kdy opět můžete klesnout na maximálně 20 000 Kč do mínusu). Splácí se následně jedenkrát měsíčně dvacetina čerpané částky plus vyměřený úrok, až 45 dní je možné čerpat úvěr bezúročně. Pokud si u Komerční banky založíte studentské konto G2, stačí doložit potvrzení o studiu ve věku 20 nebo pak 26 let, případně donést potvrzení o absolvování školy, a studentské výhody můžete čerpat až do věku 30 let.

KB nabízí přímo studentům studentskou půjčku Gaudeamus. Je nejvýhodnější pro financování celého studia. Je určen pro studenty vysokých (včetně postgraduálu), vyšších odborných a středních škol. Studenti VŠ a VOŠ ho mohou použít na cokoliv, obecně je však zaveden k platbě školného či studia v zahraničí a na jakékoliv jiné nepodnikatelské výlohy s možností splácet úvěr až po ukončení studia, maximálně ale do 10 let. Do ukončení studia splácíte pouze úroky. S touto studentskou půjčkou si můžete půjčit 20 000 Kč až 600 000 Kč, které lze čerpat jednorázově nebo postupně. Nevýhodou je, že při využití odloženého splácení je horní hranice studentské půjčky 150 000 Kč, a pokud nemáte vlastní pravidelný příjem, je nutné ručení třetí osoby nebo třeba jištění stavebním spořením. Výhodnost studentské půjčky si vždy přepočítejte na online kalkulačce, kterou naleznete na stránkách banky.

Studentská půjčka - Česká spořitelna

Zde existuje kontokorent k osobnímu účtu ČS Student. Jde o podobný produkt, jako nabízí Komerční banka. Studentský účet je poskytován studentům ve věku 15 – 30 let a je možné přečerpat účet do mínusu, a to až do výše 25 000 Kč. Správa a poskytování kontokorentního úvěru je zdarma, podmínkou je vyrovnání účtu na nulu nebo do plusu do jednoho roku od prvního čerpání kontokorentu. Jakmile je účet dorovnán, je možné opět klesnout do mínusu. Podmínkou je věk nad 18 let. Česká spořitelna dále nabízí absolventský účet, který vám umožní těžit ze studentských výhod ještě dva roky po ukončení školy.

Studentská půjčka u ČSOB

Zde existuje povolené přečerpání ke studentskému kontu Plus. A tak jako u předchozích bank, ČSOB nabízí studentům možnost přečerpat své konto do mínusu, a to do výše 20 000 Kč. Podobně jako u České spořitelny je zapotřebí konto dorovnat do jednoho roku od prvního přečerpání, poté se tato možnost automaticky obnovuje. Úrok se počítá pouze z čerpané částky. Nutností je denní studium VŠ nebo VOŠ a věk 18–28 let.

ČSOB nemá žádnou vyloženě studentskou půjčku, zato nabízí „půjčku na cokoliv“. Půjčky dvou předchozích bank jsou určeny pouze na nepodnikatelské účely. U ČSOB si můžete půjčit 20 000 Kč až 600 000 Kč bez ručitele, roční úrok je od 8,9 %, splátky lze rozložit až na sedm let. Půjčku lze pojistit (pro případ ztráty zaměstnání, nemoci a podobně) či splatit předčasně.

Studentská půjčka u UniCredit Bank

Ta nabízí studentskou půjčku. Jde o částku 50 000 Kč – 150 000 Kč, splatnost je 1 – 10 let
a je možné je i odložit, podobně jako u ostatních bank.

Další možnosti

Existují také nebankovní možnosti, jak získat půjčku, většinou je zde však zapotřebí jisté opatrnosti. Rychlou půjčku 500 – 5000 Kč nabízí například společnost Credit Alliance.

Autor: Markéta Králová

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek