KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
ekonomika

Ukrajina dnes oficiálně schválila své protiruské sankce

Ukrajinský parlament dnes ve svém závěrečném čtení bez potíží schválil navrhovaný zákon, týkající se protiruských sankcí. Ty jsou podobné, jako sankce Spojených států či Evropské unie a cílí na konkrétní seznam ruských občanů a podniků.
...

Ukrajina trestá všechny, kdo „financují terorismus“

Záměr uvalit na stovky konkrétních osob a subjektů v Rusku sankce oznámil již minulý týden ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk, který rovněž dodal, že seznam obsahuje celkem 172 ruských občanů a 65 podniků, u kterých má Ukrajina vážné podezření, že se přímo podíleli na „financování terorismu“. Tímto spojením měl Jaceňuk na mysli podporu nejen proruských separatistů, ale také dřívějšího připojení Krymu k Ruské federaci.

Sankce umožňují i zastavení ropovodů a plynovodů do Evropy

Schválení zákona dává nové mimořádné pravomoci zejména ukrajinské Radě národní bezpečnosti, která nyní může zavádět jakékoliv sankční opatření, a to včetně zmrazení bankovních účtů, zákazu přeletu vybraných letadel, nebo blokování licenčních a obchodních smluv. Významnou pravomocí je také právo zastavit tranzit energetických surovin, z čehož mají obavy jak evropští zákazníci ruských společností, vyvážejících ropu a zemní plyn, tak i samotmí ruští dodavatelé, neboť ti pro své dodávky využívají právě ropovody a plynovody, které leží na území Ukrajiny.

Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek