KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
filmy

Rozhovor s Marianem Labudou o filmu Andělé všedního dne

Přední slovenský divadelní a filmový herec Marian Labuda ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Alice Nellis Andělé všedního dne. Své zážitky a pocity z natáčení si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

...

Proč jste se rozhodl přijmout roli ve filmu Andělé všedního dne? Co Vás na postavě zkušeného a nejstaršího anděla Hachamela fascinovalo?
Anděl, takovou nabídku jsem za celý život nedostal. Anděl je anděl…

Jak se Vám dařilo vytvořit nereálnou pro lidské okolí „neviditelnou“ bytost anděla?
Nejhorším zážitkem byly pro mě výšky nad Prahou, jelikož jsme se jako andělé pořád pohybovali v oblacích (přesněji řečeno po mostech a v náhorních plošinách).

A naopak nejlepší zážitek na natáčení?
Potěšila mě osobní asistence producenta filmu Rudolfa Biermanna, který mě na natáčení učil texty, nosil mi jídlo, prostě o mě pečoval, jak to jen šlo.

Znal jste novelu Michala Viewegha Andělé všedního dne?
Bohužel neznal, poprvé jsem se s textem setkal až v podobě scénáře. Ale znal jsem osobně tatínka Michala Viewegha - Josefa, když působil jako místní starosta na Sázavě.

Andělé všedního dne jsou Vaší bohaté filmografii překvapivě první spoluprací s Alicí Nellis, jak ji hodnotíte?
Jedním slovem: úžasně. Alice Nellis kojila na natáčení své dítě, které mělo hned několik tatínků na place a rovnou z toho tři anděly, což se jen tak žádnému jinému miminku v životě nepoštěstí.

Andělé všedního dne líčí nadčasový příběh o životě a smrti obyčejných lidí, o umění života, jaký je ten Váš „recept na život“?
Řeknu to jednoduše. Snažte se všichni žít, pokud jste v produktivním věku, protože ke stáru v sedmdesáti letech už to jde těžko a nikdo vám nepomůže…

Pokud byste měl diváky nalákat do kina, na co se publikum může těšit?
Diváci uvidí nejhezčího chlapa v současném filmu Vojtěcha Dyka, nejhezčí slečnu Elišku Křenkovou, nejhubenějšího muže Vladimíra Javorského a nejtlustšího anděla v mém skromném podání.

Rozhovor s Vojtou Dykem Vás čeká zítra.

Rozhovor s Michale Vieweghem.

Rozhovor s Alicí Nellis.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek