KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

7 benefitů kávy

Káva je velmi zdravý nápoj. Je plný antioxidantů a prospěšných živin, které prospívají vašemu zdraví. Máme pro vás rychlý přehled toho, proč si jednou za čas šálek kvalitní kávy dopřát.

...

Zvyšuje energetickou úroveň

Určitě nikoho nepřekvapí, když začneme tím, že káva povzbuzuje mozkové buňky. Zlepšuje celkovou hladinu energie, přináší dobrou náladu a má pozitivní vliv na fungování mozku. To vše díky obsaženému kofeinu.

Pomáhá při spalování tuků

Bohužel, pitím kávy nezhubnete. Ale kofein je jedna z mála přírodních látek, u které byla prokázána podpora při vašem snažení spálit přebytečné tuky v těle. Pozor ale na častou a dlouhodobou konzumaci, ta dokáže tento příznivý účinek časem zrušit.

Pomáhá v boji proti depresi

Podle pozorovacích studií káva snižuje riziko vzniku deprese, a to včetně té klinické. Stačí si dát denně pár šálků kávy, které přinesou dávku štěstí a radosti proti chmurným dnům.


Zlepšuje fyzickou výkonnost

Káva pomáhá nejen duši, ale i tělu. Kofein díky stimulaci nervového systému zvýší hladinu adrenalinu. Spolu s její pomocí při spalování tuků je káva ideální volbou pro posilnění, než vyrazíte vypustit duši do tělocvičny či posilovny.

Může snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu

Cukrovkou 2. typu bohužel v současné době celosvětově trpí asi 300 milionů lidí. Pozorovací studie dokázaly, že lidé pijící pravidelně kávu mají až o 50 % nižší riziko vzniku cukrovky tohoto typu. Empirické studie se však zatím zaměřují na pozorovací část výzkumu, experimenty dosud žádnou konkrétní spojitost neprokázaly.


Chrání před nemocemi

Alzheimerova choroba, demence, Parkinsonova nemoc. Tyto onemocnění obvykle postihují osoby nad 65 let. V současnosti neexistuje žádný známý lék, velmi důležitá je tedy prevence

Kromě zdravého životního stylu si můžete pomoci také konzumací našeho oblíbeného černého moku. Pijáci kávy mají mnohem nižší riziko vzniku těchto nemocí. U Parkinsonovy choroby za tyto pozitivní účinky může pravděpodobně opět kofein. U kávy zbavené kofeinu totiž tyto účinky pozorovány nebyly.

Jeden z největších zdrojů antioxidantů

Pokud do svého uspěchaného dne zařadíte šálek voňavé kávy, dopřejete svému tělu nejen odpočinek a klid, ale také spoustu antioxidantů. Za ovoce a zeleninu jej ale nevyměňujte.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek