KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

7 způsobů, jak se vyhnout novoroční kocovině

Bujaré oslavy příchodu nového roku poměrně často vyústí v nepříjemná rána s bolavou hlavou a rozhoupaným žaludkem. Následujících sedm praktických rad vám však pomůže tyto problémy zcela eliminovat nebo alespoň citelně zmírnit.

...

1. Nepijte na lačný žaludek

Konzumace velkého množství alkoholu sice vždy vede k překyselení žaludku, ale na tento nepříznivý efekt se můžete dopředu připravit - nejlépe mastnou večeří. Ta pomůže žaludku mnohem lépe se bránit před nadcházející panákovou smrští. Pokud k mastným jídlům netíhnete, nebo jsou vám dokonce odporná, můžete jako náhradní řešení vypít sklenici mléka.

2. Pijte dostatek vody

Alkohol naše tělo dehydratuje a ranní bolení hlavy má často příčinu v nedostatku tekutin. Nic není platné, že jste toho minulou noc vypili tolik. Nejlepším řešením je pít vodu po menších skleničkách v průběhu večera mezi drinky, nicméně výrazně tělu pomůžete, když alespoň před spaním vypijete půl litru vody nebo ředěného džusu.

3. Vyhněte se tmavým destilátům

Tmavé destiláty v sobě obsahují více toxinů přispívajících k četnosti i intenzitě kocoviny. Pokud zrovna nejde o srdeční záležitost, vyhněte se whisky, bourbonu, koňaku či tequile. Z tvrdého alkoholu pijte raději vodku, gin nebo rum, které se v tomto ohledu řadí k „čistým drinkům“.


4. Káva je fajn, ale ne společně s alkoholem

Káva podobně jako alkohol dehydratuje organismus a dohromady tvoří doslova démonickou kombinaci. Raději se jí proto vyhněte a nezahánějte s její pomocí nad ránem ospalost. Těch pár chvilek navíc za bolavou hlavu rozhodně nestojí.

5. Vitamínová záchrana

Dobrými pomocníky proti kocovině jsou také vitamíny B a C ve formě rozpustných šumivých tablet. Ty navíc pomohou doplnit i potřebné minerály. Kdo chce mít jistotu, může si dát jednu tabletku před oslavami a další na jejich konci. Předávkování se bát nemusíte.

6. Snídaně vás postaví na nohy

Kocovina se také často pojí s nízkou hladinou cukru v krvi. Tento stav ji sice přímo nevyvolává, ale dokáže její projevy znatelně zhoršit. Obrana je přitom poměrně jednoduchá – vydatná snídaně.

7. Nežeňte se v pití do žádných extrémů

Žádná z předchozích rad vás ale nezachrání, pokud se při popíjení poženete do extrémů. Ať už jde o množství nebo pestrost vypitého alkoholu, výsledek bude nutně stejný. Pít s mírou je sice otřepaná fráze, nicméně do posledního písmene pravdivá.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek