KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Cheeseburger v McDonald‘s po 4 letech znovu podražil

Poprvé od roku 2013 zdražil v síti restaurací McDonald‘s oblíbený Cheeseburger. Vedení McDonald‘s to zdůvodňuje zvýšením nákladů na jeho výrobu.

...

Jedna z nejlevnějších položek menu oblíbeného fast foodu zdražuje o celých 16 procent z 25 korun na 29 korun. Spolu s Cheeseburgerem navíc cena stoupá i u Chickenburgeru a Snack Wrapu. Do ceny se podle zástupců McDonald‘s promítl růst cen stoprocentního mletého hovězího, dodavatelských cen i vzrůstající mzdy zaměstnanců.

Cheeseburger přitom v České republice nezdražuje poprvé. Při vstupu amerického řetězce na trh v roce 1992 si zákazníci mohli „číze“ koupit za 21 korun. Za celé čtvrt století tedy oblíbený sendvič zdražil o osm korun.


Otevření pobočky McDonald's ve Vodičkově ulici v Praze v roce 1992.

Dlouhou dobu však Cheeseburger stál i pouhou dvacetikorunu (konkrétně v letech 2000, 2001, 2002 a mezi lety 2006 a 2012) a čeští zákazníci a fanoušci amerického hamburgerového giganta to nenesou dobře. 

Na sociálních sítích se s plačícími emotikony objevují nostalgické vzpomínky na časy, kdy jste si „za kilčo“ koupili „5 cheeseburgerů, pak čtyři a teď už jen 3“. Jiní zase vtipkují, že Cheeseburger teď určitě obsahuje máslo.

McDonald‘s dodává, že Cheeseburger a Chickenburger jsou i přes zdražení samostatných sendvičů v nabídce 2forU za stálých 39 korun v kombinaci s malými hranolkami či malým syceným nápojem.  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek