KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Jak se stravuje britská královská rodina? Šéfkuchař prozradil oblíbené pokrmy Alžběty II. i prince Williama

Bývalý šéfkuchař britské královské rodiny odhalil tajemství kuchyně Buckinghamského paláce. Královna i její následovníci si rádi pochutnávají na luxusních pokrmech, ale i na rychlém občerstvení.

...

Darren McGrady, který v kuchyni britské královské rodiny strávil celých 15 let, vařil jak pro samotnou královnu Alžbětu II. a prince Philipa, tak pro prince Charlese i princeznu Dianu a její syny Williama a Harryho. Kdo by však čekal jen ty nejluxusnější pokrmy na prvotřídním porcelánu, mýlil by se.

McGrady prozradil, že William a Harry si v dětství rádi pochutnávali na fast foodu. „Pamatuji si, že Diana jednou přišla do kuchyně a řekla ‚Kluci obědvat nebudou, beru je do McDonald‘s‘", vzpomíná McGrady s tím, že Dianě samozřejmě oponoval, že „burgery uvařit zvládne“. Jak však Diana podotkla, William a Harry spíš než po hamburgerech dychtili po hračkách z Happy Mealu. Jako všechny jiné děti si i následovníci trůnu kromě hranolek a hamburgerů občas pochutnávali například i na pizze.


Princ William a Harry si v dětství dopřávali i Happy Meal z McDonald's. Víc než jídlo samotné je však zajímaly hračky nacházející se v menu.

Princezna Diana šla svým dětem příkladem, když se většinu času stravovala velmi zdravě. Po problémech s bulimií a poporodních depresích vše přehodnotila a společně s šéfkuchařem Darrenem McGradym se zaměřila na svůj jídelníček. „Jednou za mnou přišla a řekla, ať se postarám o všechny tuky a o sacharidy se ona sama postará v posilovně.“ McGrady Dianě kompletně změnil jídelníček, na kterém se často objevovaly princezniny oblíbené plněné papriky, lilek a ryby.

Čemu naopak Diana neholdovala bylo červené maso. Hovězí nejedla vůbec a jen střídmě si dopřávala jehněčí. To se často podávalo na večírcích a slavnostních večeřích, kde se Diana také dožadovala lehčích a méně tučných verzí pokrmů, které jedli ostatní. Žádný z hostů přitom nikdy nic nepoznal.


Královna Alžběta II. si ke snídani sama připravuje cereálie Kellogg's a čaj Derjeeling.

Královna Alžběta II. je velkou fanynkou hořké čokolády. „Čím tmavší, tím lepší“, říká McGrady. Ráda si také pochutnává na bažantech, tetřevech a koroptvích. Co naopak nesnese je česnek. „Nesnese jeho vůni ani chuť“, dodává McGrady. Navzdory očekáváním také pokaždé nejí z luxusního porcelánu. V letním sídle na skotském zámku Balmoral si ráda dopřává ovoce z obyčejných plastových krabiček. A ke snídani si sama připravuje cereálie Kellogg‘s a čaj Darjeeling. Jindy si královna ale vybírá ze tři nebo více dní předem připraveného menu, které se královně posílá napříč Buckinghamským palácem a po jeho návratu se teprve může začít vařit.


Grilování se na letním sídle Balmoral občas ujme i princ Phillip. (Getty)

Na zámku Balmoral se také často griluje, čehož se mnohdy ujme i princ Philip. Ten jinak není příliš velkým fanouškem organických bio potravin (na rozdíl od prince Charlese) a jednou si dokonce vyměnil večeři s personálem, když mu mělo být naservírováno jehněčí, ale jemu se po návštěvě kuchyně mnohem více zalíbily obyčejné kotlety.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek