KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Kuchyň plná umění: Značka Dolce&Gabbana představila řadu ručně malovaných lednic

Domenico Dolce a Stefano Gabbana se dali dohromady s italskou značkou domácích spotřebičů Smeg a vytvořili limitovanou kolekci luxusních lednic.  

...

Dolce&Gabbana ve spolupráci s italskou značkou Smeg uvedli do prodeje limitovanou kolekci 100 luxusních retro lednic typu FAB28, které byste klidně mohli zaměnit za umělecká díla. Jsou totiž ručně malované umělci ze Sicílie a každá je unikát. Naleznete na nich tradiční sicilské folklórní motivy a díky talentovaným malířům skrz ně každá z lednic vypráví svůj vlastní příběh.

„Každý kousek je unikát, ale všechny vypráví příběhy souznící s naší značkou. Možná to jsou jen obyčejné spotřebiče, ale je na nich něco, co Vám okamžitě prozradí, že jde o Dolce&Gabbana. Od sicilského trakaře, přes Sicilský triskelion až po loutky, citróny a ovoce“.

Lednice se prodávají za neuvěřitelných 30 tisíc EUR, v přepočtu přibližně 756 tisíc korun. Američtí zákazníci si za lednici připlatí, když v USA za jednu lednici zaplatí 50 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přes milion korun. Sami zakladatelé uznávají, že lednic je na pouhé ukládání potravin možná škoda a označují je jako „opravdu dokonalé sběratelské kousky“.

„Naše společnosti operují v jiných odvětvích, ale máme toho mnoho společného. Jako vášeň pro kreativitu a inovace, důraz na kvalitu a samozřejmě také lásku k Itálii a italským produktům“, dodává Stefano Gabbana.


Díky společným zájmům a cílům to není poprvé, kdy spolu značky spolupracovali. V dubnu 2017 na veletrhu Salone del Mobile v Miláně představili také řadu malých kuchyňských spotřebičů jako jsou kuchyňské roboty, kávovary, topinkovače či rychlovarné konvice. Kolekce s názvem Sicily My Love se taktéž pyšní divokými sicilskými folklórními motivy, které doplňují jemné květinové vzory a samozřejmě i nepřehlédnutelný štítek „Made In Italy“. Kolekce, v které nechybí ani strojek na výrobu těstovin, je už nyní dostupná například v britském přepychovém obchodním domě Harrods.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek