KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Muž na Twitteru odhalil tajemství KFC. Známý řetězec mu poslal nečekanou odměnu

Muže, který v říjnu odhalil tajemství známého řetězce s rychlým občerstvením, čekalo na poště velké překvapení. Kromě obligátních dárkových poukazů dostal od KFC za svůj objev i grandiózní portrét.

...

Mike Edgette ze Sioux Falls v Jižní Dakotě, který byl donedávna neznámým zaměstnancem PR firmy TallGrass, učinil v druhé polovině října objev hodný opravdu jen pořádného znalce sociálních sítí. Zjistil totiž, že oficiální účet KFC na Twitteru sleduje jen 11 profilů. A těch 11 profilů je 5 členek Spice Girls a 6 mužů jménem Herb.


KFC pro svá smažená kuřata přitom používá 11 druhů koření a bylin, v angličtině tedy „11 herbs and spices“. A díky této chytré slovní hříčce se stal z Edgetta hrdina internetu, když jeho tweet k dnešnímu dni jen na Twitteru sdílelo přes 323 tisíc lidí.


Twitter: KFC

Objevu si následně všiml i samotný řetězec se smaženými kuřaty a Edgetta se rozhodl pořádně odměnit. Mike Edgette neboli „edgette22“ od KFC dostal celkem 52 dárkových poukazů v hodnotě 5 dolarů na použití v síti restaurací (celkově tedy v KFC může utratit celkem 260 dolarů, v přepočtu necelých 6000 korun). A aby toho nebylo málo, dostal od KFC děkovný dopis a vlastní portrét, na kterém je zvěčněn společně s hlavní tváří řetězce – Colonelem Sandersem.

Twitter: edgette22

Na portrétu je Mike Edgette zvěčněn, jak se v líbezné krajině nechá nést Colonelem Sandersem a drží přitom v ruce kus kuřete Kentucky. „Pokaždé, když se na obraz podívám, trochu brečím. Jsou to slzy štěstí.“, potvrdil Edgette serveru Mashable s tím, že obraz si pověsil na zeď v obýváku. 

Mike Edgette zároveň vyvrátil domněnky z internetových diskuzí, že celá kauza je jen jedna velká reklamní senzace a že spolupracuje s KFC. On ani PR firma, pro kterou pracuje, dle jeho slov s KFC nikdy nespolupracovali.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek