KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Muž z Floridy má doma 36 let starý dort ze svatby princezny Diany

Od tragické smrti princezny Diany uběhlo už 20 let. Odkaz princezny z Walesu však žije dál, když po sobě kromě dvou synů zanechala i nespočet fanoušků a obdivovatelů po celém světě. Patří mezi ně i John Hoatson z Fort Lauderdale na Floridě, který má ve své sbírce kromě dortu i další předměty spojené s princeznou Dianou.

...

Dnes 44letý John Hoatson vzpomíná, jak ho jeho matka 29. července 1981 brzy ráno probudila s tím, že se z „dějepisných důvodů“ musí jít koukat na televizi. Spolu s dalšími 750 miliony lidí napříč kontinenty sledoval přímý přenos svatby Diany Spencerové a prince Charlese. „Do Diany jsem se okamžitě zamiloval. Byla to ta nejkrásnější osoba na světě. Celou vysokou školu jsem měl její fotku na nočním stolku.,“ dodává Hoatson.

Když 31. srpna 1997 princezna tragicky zahynula při autonehodě, začal se Hoatson o předměty s ní spojené více zajímat a kontaktoval osoby, které se s Dianou znaly. Nejoblíbenějším kousek z jeho dosavadní sbírky, která čítá přes třináct tisíc předmětů spojených s princeznou, je kus dortu, který byl servírován na Dianině svatbě v roce 1981. Dort s kandovaným ovocem či biskupský chlebíček, jak se mu u nás často říká, je uložen v pamětní krabičce podepsané družičkami.


Dort s kandovaným ovocem je podle jeho majitele „zakonzervovaný vzduchem“ a nikdy se nezkazí. Na otázku, zda ho ochutnal, však odpovídá, že ne, neboť „nevypadá nic moc“. Kromě kousku dortu má Hoatson ve sbírce i další zajímavé kousky. Kromě zipu z šatů, které měla Diana v roce 1985 na premiéře filmu Návrat do budoucnosti, v jeho sbírce najdeme fotografii tančící princezny s Johnem Travoltou, mýdlo, s kterým si Diana v roce 1997 myla ruce na ostrově Barbuda v Karibiku či vánoční přání podepsané královnou Alžbětou II. a princem Philipem.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek