KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Opití zmrzlinou? Häagen-Dazs nabízí zmrzlinu s alkoholem, do ČR se zatím nechystá

Známá americká značka začala v Kanadě nabízet zmrzlinu s přídavkem irského likéru, rumu, vodky a whisky. Abyste se z ní opili, museli byste jí však spořádat kila.

...

Kolekce zmrzlin s názvem Spirits se v obchodním řetězci Walmart a následně i v dalších obchodech napříč Kanadou objevila již v létě. A namísto levných náhražek a aromat je v ní opravdu alkohol, i když jen méně než 1%. Abyste se z ní tedy opili, museli byste jí spořádat doslova kila.

Celkem pět příchutí v sobě snoubí chutě rumu a vanilkové buchty, whisky a čokoládových pralinek, irské kávy a sušenek, vodky a limetkového koláče a rumu a zázvorových sušenek. Příchutě s názvy Rum Vanilla Caramel Blondie, Whiskey Chocolate Truffle, Irish Cream Coffee & Biscotti, Vodka Key Lime Pie a Rum Ginger Cookie se během léta v Kanadě staly hitem a v obchodech po sobě zanechaly mnohdy úplně prázdné mrazáky.


I přes velkou oblibu na sociálních sítích a nejrůznějších internetových návodech, jak zmrzlinu zužitkovat například při výrobě „ovíněného“ mléčného koktejlu se kolekce Spirits zatím nechystá do dalších zemí a zůstává exkluzivně v Kanadě.

Zmrzlina s přídavkem alkoholu nicméně není v gastronomii žádnou novinkou. Na nejrůznějších pivních slavnostech napříč Českou republikou je často k vidění (a ochutnání) zmrzlina z tmavého i světlého piva. A jen v USA existuje nespočet společností a podniků nabízejících alkoholové zmrzliny nejen s rumem a vodkou, ale i s martini, bourbonem, limoncellem a v neposlední řadě i s vínem.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek