KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

​Práce snů: Alžběta II. hledá pomocného kuchaře

Pokud mezi vaše novoroční předsevzetí patří změna zaměstnání, umíte vařit a zároveň chcete poznat nové kraje, zbystřete. Britská královna totiž hledá novou posilu do kuchyně a vy byste tak příští rok mohli přesídlit do Buckinghamského paláce.

...

Britská královna Alžběta II. hledá do týmu svých poddaných nového pomocného šéfkuchaře na plný úvazek. Nabídku pracovní pozice, která znamená profesionální přípravu pokrmů pro hlavu britské monarchie, její rodinu a návštěvy, zveřejnil web The Royal Household.

Kuchař, který pozici zaujme, bude pracovat 5 dní v týdnu a dostane roční plat necelých 21 tisíc liber (cca 604 tisíc korun, tedy přibližně 50 tisíc korun měsíčně). Samozřejmý je pak odvod 15 % na penzi, 33 dní dovolené a další benefity. Práce pomocného šéfkuchaře také znamená, že můžete přesídlit přímo do Buckinghamského paláce a co si zde uvaříte, si i sníte, jelikož vaše ubytování v sídle britské královny bude zahrnovat i stravu.

Nový pomocný šéfkuchař nebude vařit jen pro Alžbětu II. Podílet se samozřejmě bude na přípravě pokrmů pro celou královskou rodinu, její návštěvy i veškeré oficiální recepce, které královna v Buckinghamském paláci pořádá. Spolu s královnou pak bude příležitostně cestovat i na její další sídla, například skotský zámek Balmoral.


Práce pro Alžbětu II. zahrnuje i ubytování v Buckinghamském paláci v Londýně.

Jídelníček, který bude pomocný šéfkuchař připravovat, bude mít podobu klasických i současných pokrmů a díky rozsáhlé paletě nejrůznějších pokrmů nejen na ordinérní večeře, ale i slavnostní recepce, kuchaře připraví na případnou kariéru mimo Buckinghamský palác. Samotný inzerát práci prezentuje jako výzvu, která přináší ovoce.

Ideální zaměstnanec by podle inzerátu měl být ambiciózní, protože standardy jsou nesmírně vysoké. Klíčová je týmová práce, vášeň pro gastronomii, preciznost a dochvilnost. K zahození nejsou ani zkušenosti z podobné pozice v kuchyni či z cateringu, i když zaměstnavatel dodává, že ocení především schopnosti a zanícení pro věc.

Pro lepší představu toho, co byste jako kuchař v Buckinghamském paláci vařili, si můžete přečíst, jak se britská královská rodina stravuje a čemu naopak neholduje. Své životopisy pak můžete posílat už jen do 1. ledna 2018 přes formulář na webu The Royal Household.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek