KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Rozpačitá novinka KFC: Česká Chizza kombinuje qurrito s pizzou

Oblíbený řetězec s rychlým občerstvením po vzoru zahraničních poboček začal v České republice prodávat takzvanou Chizzu - pochoutku plnou kuřete a sýra v podobě pizzy. U zákazníků však budí rozpačité dojmy.

...

Fastfoodový řetězec KFC na konci září zařadil do nabídky novinku s názvem Chizza, kterou mohou milovníci smaženého kuřete znát již ze zahraničí. Česká chizza je ale jiná. Na rozdíl od světových trhů (Chizza byla už v roce 2015 představena v Thajsku a na Filipínách, o rok později pak v Singapuru), kde Chizza představovala kuřecí placku posetou sýrem, protlakem z rajčat, ananasem či šunkou, české KFC nabízí Chizzu jako jakousi variaci na qurrito.

Qurrito KFC nabízí už několik let a jde o pšeničnou tortillovou placku naplněnou a zapečenou se šťavnatým kuřetem, čedarem a BBQ omáčkou. Chizza nabízí vesměs to samé, jen je zapečená placka navrchu ještě posypaná sýrem.


Chizza česká...

Chizza je k dostání ve dvou variantách – pepperoni a italiana. Pepperoni v sobě snoubí chuť křupavého kuřete, pikantního salámu a je zapečené se sýrem a paprikovou omáčkou. Italiana v sobě (a na sobě) kromě kuřete a sýru má houby a rajčatovo-bylinkovou omáčkou. Obě varianty jsou v nabídce ve dvou velikostech a stojí od 119 korun výše.


... a Chizza v zahraničí.

Zákazníci na sociálních sítí již řetězec kritizují za to, že Chizza je v Česku úplně jiná než v zahraničí a označují ji například jako „qurrito s vysokohorskou přirážkou“. Jiní si zase stěžují na obsluhu poboček, která Chizzu v krabici do tašek s sebou dává vertikálně a z Chizzy je pak „mišmaš“, který jen zdaleka připomíná produkt z propagačních materiálů. Podle webu Business Insider to však byl problém i Chizzy v zahraničí, což dokazuje na srovnávacích fotografiích uživatelů Twitteru:

KFC na Facebooku dodává, že v současné době neexistuje varianta bez lepku a že možná příště do nabídky zařadí i podobu Chizzy ze zahraničí, aby vyhověli zákazníkům.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek