KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Rybí prsty a hranolky? Kdepak! Neuvěříte, co k obědu dostává princ George

Většina z nás si z obědů a svačin ze školky pravděpodobně pamatuje rybičkovou pomazánku a bílou kávu. Těžko si tak představit, že si někdo u těch malých stolečků a židliček hoduje jako v pětihvězdičkové restauraci. Pokud jste ale budoucí král, všechno je trochu jinak.

...

Princ George Alexander Louis z Cambridge letos v září nastoupil do londýnské Thomas‘s Battersea School a nikdo mu tam neřekne jinak než George Cambridge. A o pizze, fish and chips nebo toustu s burákovým máslem si může nechat jen zdát. Zatímco šéfkuchař Jamie Oliver již léta bojuje za lepší obědy v britských školách, princ George si hoduje jako budoucí král. Doslova.

Soukromá vzdělávací instituce, které se v Londýně familiérně říká „Thomas‘s“ totiž nechala nakouknout do svého jídelníčku, který lze snadno zaměnit za menu jakékoliv michelinské restaurace. Jídla ani zdaleka nepřipomínají stravovací návyky většiny dětí předškolního věku a pravděpodobně chutnají i lépe než cokoliv, co si kdokoliv z nás uvařil k obědu nebo večeři v minulém týdnu.

Ukázka toho, na čem si princ George pochutnává:

  • Čestvě připravené jehněčí ragú s česnekem a čerstvými bylinkami, bio strouhaný sýr s mrkví a okurkou, na vlákninu bohaté celozrnné těstoviny
  • Čerstvě připravené BBQ vepřové stripsy, dušená baby kukuřice, karotka a hráškové lusky, středomořský kuskus a quinoa
  • Čerstvě připravený losos teriyaki na čočkovém lůžku
  • V troubě pečené masové kuličky s bílými fazolemi v tomatové omáčce s bazalkou, bio strouhaný sýr a čerstvá zelenina ve stylu „crudités“, bílá a hnědá rýže

Už se vám sbíhají sliny? To však není všechno. Na menu totiž nechybí ani dezerty a jejich výčet je minimálně stejně zajímavý jako u hlavních chodů:

  • Čerstvě upečené vafle s ovocnou zálivkou a šlehačkou
  • Čerstvě upečený čokoládovo-cuketový piškotový koláč s bio krémem
  • Sušenky z ovesných vloček a rozinek s banánovým mléčným koktejlem
  • Koláčky s pudinkem a jahodami v portugalském stylu


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek