KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Svatební dort prince Williama a vévodkyně Kate půjde do dražby

Chcete mít doma kousek britské novodobé historie a máte přebytečných několik set tisíc korun? Pokud jste dvakrát odpověděli ano, neváhejte a vyrazte v září do Londýna, kde proběhne aukce kousku dortu z královské svatby prince Williama a Kate z roku 2011.

...

Dort s kandovaným ovocem, z kterého kousek pochází, byl vytvořen cukrářkou Fionou Cairns a složit všech jeho původních osm pater trvalo na jaře roku 2011 celkem pět týdnů. Na svatební hostině v Buckinghamském paláci byl před šesti lety středem pozornosti i svatební tabule a hosté této významné události jeho kousky původně dostávali jako upomínkový předmět. Vévodkyně Kate chtěla, aby byl dort plný květin a tak ho zdobilo 900 květin z fondánu. 

Zdoben byl takzvanou Lambethovou metodou popsanou poprvé v roce 1934 ve stejnojmenné knize. Metoda spočívá v trojrozměrném vrstvení zdobení, především pak lístečků, květin a nejrůzněji zakroucených girland.


Zdroj: AP

Kousek dortu půjde do aukce 27. září 2017 v aukčním domě Chiswick Auctions v Londýně. Šťastlivec, který kousek dortu vydraží, ho dostane v pamětní pozlacené plechové krabičce navržené Peterem Windettem a Sally Mangum. Uvnitř nalezne přání s tištěným věnováním od vévody a vévodkyně z Cambridge. Očekává se, že cena dortu se vyšplhá až na částku mezi 8000 a 1200 librami, což je až 339 tisíc korun.


Zdroj: Chris Jackson, Getty Images

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek