KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

V Kalifornii vznikla nejdelší pizza na světě, měřila téměř 2 km

Takto to dopadne, když se dá dohromady skupina oddaných milovníků pizzy, kteří i přes nepřízeň osudu dokázali vytvořit takřka jeden z divů světa, když upekli skutečně gigantickou pizzu, která by mohla nakrmit stovky lidí.

...

Armáda dobrovolníků a nadšenců se jednoho rána vypravila na okruh pro automobilové závody v kalifornské Montaně, aby se postavila výzvě vytvořit a upéct pizzu, jejíž celková délka, kterou certifikovali také zástupci Guinessovy knihy rekordů, činila 1,93 km.

Organizátoři akce si však původně vytyčili ještě odvážnější cíl, a to 2,1 km, nicméně k překonání Guinessova rekordu stačila i dosažená délka.

Dle odhadů organizátorů na oficiálních webových stránkách akce by pro 2,1km dlouhou pizzu bylo třeba 2,54 tun omáčky a 1,63 tun sýra.

Odhadovaná celková hmotnost pizzy činila 7,7 tun.

Aby pizza mohla být upečena, museli dobrovolníci nainstalovat speciálně upravenou troubu, která jezdila po celé její délce a její teplota šplhala až na 371 °C.

Pracovníci se každých 90 minut střídali, aby si mohli odpočinout a přesunout se zase na další místo, kde jich bylo třeba. Na posledních 300 metrů pizzy přidali organizátoři také různé ingredience, aby pizza nebyla jednotvárná.

Pizza takové velikosti a hmotnosti však vyžadovala také pevnou podložku, na kterou by mohla být umístěna. Podle Melanie Pachecová ze společnosti Italforni USA, která prodává potřeby pro restaurace, je stůl, na kterém pizza ležela, nejméně stejně impozantní jako pizza samotná.

„Domníváme se, že společnost At-Pac Scaffolding postaví nejdelší lešení, které kdy bylo na světě postaveno. Takže to bude také vzrušující pohled,“ řekla Pachecová před událostí.

Dobrovolníci si poté mohli vzít jeden či dva plátky, nicméně většina pizzy byla darována místním domovům pro bezdomovce a potravinovým bankám.

Předchozí rekord byl podle Guinessovy knihy rekordů dosažen 18. května 2016 v italské Neapoli, kde se tamní pizzerii s názvem Pizza Village podařilo vyrobit pizzu o délce 1,8 km.

via GIPHY

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek