KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
jidlo

Zmrzlina jen v létě? Tyto domácí recepty oceníte celoročně

Léto sice skončilo, ale na dobrou zmrzlinu není nikdy pozdě. Vyzkoušejte klasické i méně klasické chuťové kombinace. Tuhle zmrzlinu v obchodě nekoupíte!

...

Meloun + rajče + paprika

Tahle kombinace je jen pro odvážné! V mixéru smíchejte meloun a rajčaty. Šťávu nalijte do formiček. Ke každé zmrzlině můžete přidat kousek pálivé papričky. Pak dejte zamrazit.


cookingstoned

Kiwi + džus + med

V mixéru promíchejte kiwi s oblíbeným džusem. Oslaďte medem a nalijte do formiček. Dejte zamrazit.


pinterest

Mléko + čokoládové sušenky

Nejprve nechte sušenky (použít můžete třeba Oreo) rozmáčet v mléce. Pak nalijte do formiček a zamrazte.


pinterest

Celer + bazalka

Nastrouhejte celer a vymačkejte z něho šťávu. Tu smíchejte s najemno nakrájenou čerstvou bazalkou. Nalijte do formiček a zamrazte.


vcmedia

Kokosové mléko + borůvky

Neobvyklá kombinace, s kterou se asi jen tak nesetkáte. Borůvky a kokosy – obojí roste v odlišných zeměpisných šířkách, využívá se jinou kuchyní, ale přesto vytváří úžasně chutnou kombinaci. Kokosové mléko můžete koupit konzervované, anebo si ho sami vyrobit. Stačí odstranit hnědou kůru z kokosu a dřeň nakrájet a rozmixovat. Najemno rozmixovanou kokosovou dřeň zalijte teplou vodou (1-2 sklenice na jeden kokos). Po několika hodinách proceďte kokosové mléko přes hadřík nebo sítko, abyste se zbavili kokosových hoblin. Mléko pak smíchejte s borůvkami, nalijte do formiček a můžete zamrazit.


kichererbsenfotografie

Avokádo + citron + kokosové mléko

Vymačkejte šťávu ze dvou limetek nebo citronů, přidejte ji k avokádu, sklenici kokosového mléka a rozmixujte. V případě potřeby můžete dosladit cukrem nebo medem.


cookingstoned

Mango + jahoda

Jednodušší to být nemůže, dejte do mixéru mango a trochu vody (nebo džusu) a rozmixujte. Ke šťávě pak přidejte kousky jahod, nalijte do formiček a zamrazte.


elgranchef.imujer

Jogurt + malina

Rozmixujte jogurt s malinami a nalijte směs do formiček.


pinterest

Čaj + smetana

Uvařte silný čaj, oslaďte a dochuťte kondenzovaným mlékem. Nalijte do formiček a dejte zamrazit. Po dvou hodinách vyndejte, přimíchejte smetanu a znovu vraťte do mrazáku.


cookingstoned

Ananas + borůvka + banán + jahoda + jogurt

Rozmixujte ananasovou šťávu, borůvky, banány, jahody a jogurt. Nezapomeňte nechat si pár borůvek a jahod stranou. Ty přimíchejte ke směsi až nakonec.

Naplňte formičky a zamrazte.


silversurfers

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek