KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

10 lokací ze Hry o trůny, které díky seriálu vzali turisté útokem

Není žádným tajemstvím, že se lidé z celého světa hrnou do míst, kde byl natáčen legendární seriál společnosti HBO plný sexu, krve a politických intrik Hra o trůny. I když se jedná o fantasy příběh, mnoho kouzelných lokací použitých v seriálu je z reálného světa. 

...

Návštěvnost jednotlivých lokací se zvedla v průměru o více než 100 %

V nedávné zprávě americké společnosti TripAdvisor bylo uvedeno, že oblasti, kde se seriál natáčel, zaznamenaly obrovský skok v rámci turistického zájmu, a to v průměru až o 120 %. Fantasy seriál Hra o trůny (Game of Thrones) přeměnil nespočet míst a měst na skutečné turistické cíle. Vezměme si například zámek Doune.

I když se tento skotský zámek ze 14. století stal dějištěm Montyho Pythona a Svatého grálu v roce 1975, opravdovou slávku získal až tehdy, když se z něj stalo sídlo rodu Starků - Winterfell (Zimohrad). Dalším zářným příkladem je i ospalé španělské městečko Osuna, které se dostalo do centra zájmu, jakmile se objevilo v seriálu. Kdo by také nechtěl vidět 3 000 let staré město představující  Meereen, kde Daenerys Targaryen sleduje souboje mezi otroky bojujícími o život v „bojových jamách?“

Zde je seznam dalších 10 destinací, které se v seriálu objevily a díky tomu se nyní těší velké přízni turistů, kteří se alespoň na chvíli chtějí přenést do bájného světa draků a kouzel.

10. Mdina, Malta

Na ostrově Malta leží 4 000 let staré město Mdina. Mdina, neboli „Tiché město,“ se v 1. sezóně stalo Královým přístavištěm (King’s Landing). Podle TripAdvisoru toto město díky seriálu zaznamenalo 18% nárůst návštěvnosti.


Foto: TripAdvisor

9. Trsteno, Chorvatsko

Trstenské arboretum se stalo zahradou v seriálovém Králově přístavišti, kudy se procházela například Margarey Tyrell, Olenna Tyrell, Sansa Stark, Lord Varys či Tyrion Lannister. I zde se návštěvnost navýšila o zhruba 18 %.


Foto: TripAdvisor

8. Girona, Španělsko

Barevné budovy a dlážděné uličky jsou typické pro největší město Katalánska - Girona. Středověké město se v 6. sérii Hry o Trůny stalo Braavosem a díky tomu se může těšit 19% navýšení návštěvnosti.


Foto: TripAdvisor

7. Mývatn, Island

Jezero Mývatn se stalo pozadím pro různé scény odehrávané „severně od Zdi.“ Fanoušci seriálu mohou rozpoznat jak hladinu jezera, tak okolní mokřady, které se objevily ve scéně s Jonem Snowem a Ygritte. Jezero Mývatn zaznamenalo 42% nárůst návštěvnosti.


Foto: TripAdvisor

6. Národní park Krka, Chorvatsko

Pokud patříte mezi pravidelné diváky seriálu, pak jste tento národní park zahlédli mnohokrát. Kaňony a vodopády tohoto parku se staly krajinou Westerosu (Západozemí). Park Krka si díky tomu přišel na 46% zvýšení návštěvnosti.


Foto: TripAdvisor

5. Národní park Vatnajökull, Island

Vatnajökull je královstvím ledovců, který v letošním roce zaznamenal 58% nárůst návštěvnosti. Tento národní park byl použit pro scény severně od Zdi v průběhu všech sérií.


Foto: TripAdvisor

4. Dimmuborgir, Island

Lávová pole, jeskyně i neobvyklé skalní útvary jsou typické pro islandský Dimmuborgir, který leží východně od jezera Mývatn. Tomuto místu se přezdívá „Temné Hrady“ („Dark Castles“). Tato islandská destinace, která zaznamenala 64% nárůst návštěvnosti, sloužila jako místo pro natáčení scén v Castle Black (Černý hrad).


Foto: TripAdvisor

3. Vík, Island

Pohoří v okolí nejjižnější islandské vesnice Vík posloužilo jako pohoří Frostfangs (Mrazokly) v 1. a 2. sezóně. Tato oblast zaznamenala 78% navýšení návštěvnosti.


Foto: TripAdvisor

2. Campillo de Dueñas, Španělsko

Španělský zámek Zafra v Campillo de Dueñas (pevnost z 12. století), si v seriálu „zahrál“ Tower of Joy (Věž radosti). Vzpomínáte si na scénu, kdy mladý Ned Stark a Howland Reed bojují proti Arthuru Dayneovi? To je pravděpodobně důvod, proč se návštěvnost tohoto cíle zvýšila o 291 %.


Foto: TripAdviser

1. Klis, Chorvatsko

Co by mohlo zapříčinit 579% nárůst návštěvnosti v chorvatském městečku Klis? Pravděpodobně nezapomenutelná pevnost, která se táhne nad seriálovým městem Meereen, kde po několik let vládla Daenerys Targaryen. 


Foto: TripAdvisor

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek