KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kaleidoskop

11 zvířecích kříženců, o kterých jste neměli tušení, že existují

Zvířecí kříženci vznikají někdy přirozeně, někdy dílem člověka. Tak jako tak se jedná o úžasná stvoření. Některá nás už ani nepřekvapí, ale o jiných jste nejspíš ani nevěděli, že existují.

...

Kříženci vlka a německého ovčáka


depositphotos

Věděli jste, že dost možná na ulicích potkáváte opravdové křížence vlka? Československý vlčák a Saarloosův vlčák jsou plemena vzniklá zkřížením karpatské vlka a německého ovčáka. Mají temperament ovčáka, ale sílu, vzhled a vytrvalost vlka. Opravdový Supermani mezi psy!


wikipedia


Kříženci lva a leoparda


depositphotos

Marozi – opravdu působivý tvor. Vznikl přirozeně, bez zásahu člověka. V současnosti se jedná o vyhynulý druh, ale vědci věří, že je možné, aby se znovu objevil. Jde totiž o křížence lva a leoparda, a tak teoreticky stačí, aby se někde zástupci těchto dvou kočkovitých šelem dali dohromady a druh obnoví!


wikipedia


Kříženec ledního medvěda a grizzlyho


flickr depositphotos

Zmínky o spatření medvěda pizzlyho, křížence grizzlyho a ledního medvěda, ve volné přírodě se objevují jen zřídka. Kromě toho je ale chován i v zajetí.

Srst tohoto medvěda přechází zvolna z bílé v hnědou. Někdy připomíná spíše špinavého ledního medvěda, jindy se podobá spíše hnědému medvědovi s bílými skvrnami.Kříženec velblouda a lamy


Cama (spojení anglických slov „camel“ a „lama“) se ve volné přírodě vůbec nevyskytuje. Vznikla zkřížením jednohrbého velblouda a lamy. A protože velbloudi žijí v Asii a Africe, kdežto lamy v Jižní Americe, neměly by se šanci bez zásahu člověka potkat.


wikipedia


Kříženec lvice a tygra


depositphotos

Pokud je matkou lvice a otcem tygr, nazývá se jejich potomek tigon. Pokud je matkou tygřice a otcem lev, nazývá se kříženec liger.

Ve volné přírodě se ani jeden z kříženců nevyskytuje.


wikipedia 


Kříženec zubra a býka


depositphotos

Beefalo vypadá spíš jako domácí býk. Ve svém DNA si ale nese 3/8 genů amerického bizona.Kříženec osla a zebry


depositphotos

Zebroid podědil vzrůst a fyzický tvar od osla a pruhy po zebře. Matkou může být jak zebra, tak oslice. Kromě osla se ke křížení někdy používá i kůň nebo pony.

Je-li kříženec potomkem oslice a samce zebry, nazývá se zonkey, pokud je potomkem osla a zebry (samice), označujeme ho jako zebreta.

Zajímavostí je, že zebroidi obyčejně vydávají stejné zvuky jako zebry.

Ve volné přírodě se nevyskytují, jde tedy o umělé křížence vzniklé přičiněním člověka.


wikipedia


Kříženec ovce a kozy


depositphotos 

Ačkoli někteří chovatelé tvrdili opak, v přírodě se tento kříženec nevyskytuje. Vzniknout může pouze přičiněním vědy.


wikimedia


Kříženec jaguára a lvice


depositphotos

Leopon je dalším křížencem, na kterého v přírodě nenarazíte. Vznikl jako výsledek lidských pokusů. Ačkoli ho nestvořila příroda, je na něho skutečně nádherný pohled.

Pokud je otcem lev a matkou samice jaguára, označuje se kříženec jako jaglion.Kříženec kočky domácí a servala


depositphotos

Tahle úžasná šelmička vznikla zkřížením domácí kočky s divokou africkou kočkou, servalem. Savannah cat je velká, exoticky zbarvená a také bohužel velmi drahá! Chovatelé navíc tvrdí, že tahle kočka má povahu psa.


wikipedia

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek